Výstavbu polyfunkčního domu v historické Boleslavi krize neohrozí

Vložil
ČTK
12.12.2008 10:40
Mladá Boleslav

Mladá Boleslav - Chystanou výstavbu polyfunkčního domu v historickém centru Mladé Boleslavi finanční krize nijak neohrozí. Objekt s parkovacími místy, obchodní částí a několika byty by měl podle původního plánu stát do jara 2010. Firma se k tomu městu zavázala pod smluvní pokutou šesti milionů korun, řekl dnes novinářům primátor Raduan Nwelati.

    "Parkovací dům, o který šlo v tomto případě především, není odvětvím, které by bylo vázáno na průmysl. Lidé budou jezdit auty pořád a v historické části města je parkovacích míst nedostatek," řekl primátor. Přesto město trvalo na tom, aby firma Activ souhlasila s případnou pokutou, nestihne-li projekt dokončit včas. "Je to na základě špatných zkušeností z minulých let, kdy německý investor s projektem vůbec nezačal a ještě jsme od něj dva roky dostávali pozemek zpátky," podotkl Nwelati.
    V budově na Komenského náměstí bude zhruba 300 parkovacích míst, obchodní část a několik bytů. "Těch ale nebude mnoho, priorita je kladena parkování," řekl primátor. Zástupci města měli k původnímu projektu firmy výhrady, nelíbil se jim vzhled budovy. Nový návrh již rada města schválila. "Úpravou se snížil počet míst k parkování asi o 30, ale ten objekt se nyní mnohem více hodí do historického centra," dodal Nwelati.
    Během výstavby domu, kvůli níž budou omezena stávající parkovací místa, však mohou řidiči očekávat velké problémy. Současně totiž dojde také k rekonstrukci nedalekého Staroměstského náměstí, z historického centra tak zmizí na téměř rok několik stovek parkovacích míst. Z toho mají velkou obavu i místí obchodníci, kteří se domnívají, že tak přijdou o podstatnou část zákazníků.
0 komentářů
přidat komentář