Vydání stavebního povolení na fotbalový stadion Brno brzdí spory

Vložil
ČTK
09.12.2010 13:30
Brno

Brno - Brněnský fotbalový stadion se nezačne modernizovat dřív než v roce 2012. Nejenže na stavbu nejsou peníze, ale vázne také vyřizování stavebního povolení. Podle primátorova náměstka Olivera Pospíšila (ČSSD) je to tím, že lokalita za Lužánkami je "horkou půdou", kde mají o dění zájem developeři. Aktuálně se město přetahuje o vliv v lokalitě s firmou Czechcity, vyplývá z dnešního Pospíšilova vyjádření před novináři.

    Společnost Czechcity připravila variantní návrh využití lokality za Lužánkami. Město ji plánuje vyčlenit pro sport, zatímco developer má studii na stavbu domů s byty a obchody. Dostupná je i na jeho webu. Nyní se firma snaží vstoupit do stavebního řízení na modernizaci zchátralého fotbalového stadionu. Radnice se tomu snaží zamezit.
    "Jsou pochybnosti o úmyslech společnosti Czechcity," uvedl Pospíšil. Zástupci radnice si myslí, že připomínky a námitky, které by firma ve stavebním řízení vznášela, by nesměřovaly ke zlepšení kvality stavby, ani by neměly za cíl chránit vlastnická práva Czechcity, která by se bránila třeba neúměrnému zastínění. "Ale že by činili takové kroky, aby město dostali do vyjednávací pozice ohledně jejich developerských představ v území," dodal náměstek.
    Firma i město na sebe nedávno podaly žalobu na určení vlastnictví. Firma kupní smlouvou argumentuje, že v okolí stadionu vlastní asfaltové cesty. Vlastníkem pozemků je město. Podle Pospíšila však asfaltové cesty místem vedly už v době, kdy chodili fanoušci na stadion na fotbal, tudíž nárok firmy považuje za kličku.
    "Tu věc bych přirovnal k situaci, že si v autobazaru koupíte ojetinu, odvezete si ji domů a za týden za vámi přijde předchozí vlastník a řekne, já jsem tady pro ty zimní pneumatiky, protože ty jsou moje, a tady jako důkaz jsou účty z prodejny, kde jsem je koupil," řekl Pospíšil.
    Lokalita za Lužánkami je cenná svou polohou blízko jádra města. Má také dobré dopravní napojení na hlavní dopravní síť v Brně. Ani radnice nemá svou vizi tamního dění zcela ujasněnou. Koaliční ODS prosazuje, aby se vedle fotbalového stadionu postavila i víceúčelová hala, jíž by využívali také hokejisté. V minulosti tam zimní stadion stával. ČSSD chce halu stavět na západě Brna. Dnes Pospíšil řekl, že podle jeho názoru je umístění hokejové haly za Lužánky nejspíš urbanisticky řešitelné, velice obtížné by to však bylo po majetkové a právní stránce. Ustoupit by asi musely některé stavby jiných majitelů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články