Vsetíňané mohou rozhodovat o podobě náměstí Svobody

Vložil
ČTK
24.07.2007 18:45
Vsetín

Vsetín - Na rozhodování o nové podobě náměstí Svobody ve Vsetíně se budou podílet i sami občané města. Vybírat mohou ze dvou architektonických studií zmíněných prostor, které jsou ode dneška do konce srpna vystaveny ve vestibulu kina Vatra. ČTK to sdělila mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová.
    Studie zpracovávali architekti společnosti Block na základě požadavků a připomínek vsetínských radních. Byly vypracovány ve dvou variantách. Nové řešení prostoru by mělo přinést jeho zatraktivnění, bezbariérové řešení, více zeleně a odpočinkových míst i začlenění vodních prvků.
    „V první alternativě je náměstí Svobody řešeno jako hravá výtvarná skladba různých ploch nabízejících možnosti pro pobyt, pohyb, estetický zážitek i relaxaci, ta druhá klade více důraz na stávající komunikační trasy,“ vysvětlil architekt Petr Osička.
    Obě varianty se liší také ve způsobu propojení budovy radnice a domu kultury. „V prvním návrhu jsou objekty spojeny jednoduchým hranolovým proskleným krčkem, který je podpírán osobitým a svébytným amorfním objektem, ve druhém případě je prostor ulice Svárov předělen novým stavebním objemem, proskleným dvojčetem budovy městského úřadu,“ dodal architekt.
    Podle Stejskalové o studiích již bouřlivě diskutovali představitelé města, nyní se k  nim mohou vyjádřit i občané. „Lidé se mohou vyslovit pro jednu z variant, případně mohou napsat i svůj názor,“ uvedl vedoucí útvaru investic a rozvoje Josef Šťastný.
    Vsetínská starostka Květoslava Othová ale již dříve upozornila, že pokud město získá na rekonstrukci náměstí a jeho okolí evropské dotace, stejně bude muset realizovat výběrové řízení na definitivní podobu celé lokality.
0 komentářů
přidat komentář

Související články