Vsetín opraví Hilgertovu funkcionalistickou mateřskou školu

Vložil
ČTK
04.06.2010 21:45
Vsetín

Ludvík Hilgert

Vsetín - Vsetínská radnice hodlá opravit funkcionalistickou budovu Mateřské školy Kobzáňova. Rekonstrukce objektu postaveného v letech 1948 až 1950 podle návrhu architekta Ludvíka Hilgerta, který je kulturní památkou, přijde zhruba na 13 milionů korun. Pět milionů Kč radnice získala z evropských fondů. Po opravě se navíc kapacita mateřské školy navýší o 50 míst, informovala dnes ČTK mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová.
    Projekt na rekonstrukci školky má město připraven už od roku 2006, kdy poprvé a neúspěšně předkládalo žádost o dotaci, tehdy z takzvaných norských fondů. "Jsme rádi, že se nám to tentokrát povedlo. Podaří se nám tímto vyřešit nejen technický stav budovy a uvedení hygienických parametrů školky do souladu s novou vyhláškou, ale i nabídnout rodičům více míst pro jejich děti přímo v centru města," uvedla starostka Květoslava Othová.
    Počet tříd v mateřské škole se zvýší ze tří na pět. "Prostory mateřské školy budou nově rozšířeny do celé budovy, která je v  současné době využívána více uživateli," dodala starostka s tím, že školku poté bude moci navštěvovat celkem 125 dětí, z toho až 15 může být zdravotně znevýhodněných. "Pro nedoslýchavé děti budou dvě oddělení vybavena zvukovou smyčkou a pro usnadnění orientace slabozrakých dětí budou prostory řešeny barevně a budou doplněny veškerými potřebnými rehabilitačními a kompenzačními pomůckami," doplnila místostarostka Iveta Táborská.
    Podle Stejskalové by se rekonstrukce měla uskutečnit v průběhu příštího roku, přičemž větší část prací je naplánována na období letních prázdnin. "V současné době je potřeba dořešit veškeré administrativní záležitosti související s příjmem dotace a následně zadat vypracování projektové dokumentace," přiblížila Michaela Indruchová z odboru strategického rozvoje města.
    Radnici scházely například loni v mateřských školách desítky míst. Rozhodla se proto otevřít další třídu, a to v rokytnické školce. Obnovena byla v prostorách Rodinného a mateřského centra Sluníčko, které dosud volné místnosti ve školce využívalo. Organizace přesídlila do budovy Alceda na Rybníkách. Uvažované rozšíření Mateřské školy Kobzáňova je tak další reakcí města na rostoucí počet předškoláků.
0 komentářů
přidat komentář