Vláda dá 350 milionů korun na propojení okruhů v Č. Budějovicích

Vložil
ČTK
16.07.2009 15:25
České Budějovice

České Budějovice - Vláda dá příští rok 350 milionů na dokončení propojení městských silničních okruhů v Českých Budějovicích. Novinářům to dnes řekl ministr dopravy Gustáv Slamečka. Původně chtěla vláda stavbu pozastavit. Komunikace je pro město důležitá i kvůli chystané stavbě IV. železničního koridoru. Bez ní by městu, v němž se při přestavbě uzavřou tři křižovatky a tři viadukty, hrozil dopravní kolaps.

    "Na základě příslibu využití dluhopisového programu na dálnici D47 se podařilo získat na základě příslibu ministra financí dalších zhruba 11 miliard korun. Z toho chceme vyčlenit 350 milionů právě na tuto investici v Českých Budějovicích," uvedl Slamečka. Díky cestě projedou řidiči na konci příštího roku rychleji od Jindřichova Hradce na centrum a opačným směrem.
    Příslibu peněz na pokračování stavby příští rok předcházela složitá jednání radnice s ministerstvem dopravy. "My jsme jenom velmi logicky argumentovali, že pozastavení financování, a tím pádem stavebních prací na takzvaném propojení okruhů v Českých Budějovicích, automaticky znamená nemožnost realizace stavby IV. tranzitního železničního koridoru. A tím i čerpání peněz z operačního programu doprava, na který je koridor vázán," řekl novinářům primátor Juraj Thoma.
    Stavební firma má zatím peníze do konce letošního srpna, po příslibu peněz ale bude se stavbou pokračovat i na podzim. Ke konci příštího roku bude silnice zprůjezdněna, termín úplného dokončení ministr nezmínil.
    Propojení dvou českobudějovických okruhů je největším silničním projektem ve městě za poslední roky. Celkové náklady dosahují 850 milionů korun. Jde vlastně o prodloužení současného čtyřpruhu silnice I/34 od Lišova směrem na Strakonickou ulici. Ta vyvádí hlavně tranzitní dopravu na Písek a Plzeň, ale i na Český Krumlov a Kaplici a tudy dál na hranice s Rakouskem.
0 komentářů
přidat komentář