Veřejnost může navrhovat jihomoravské památky na ocenění

Vložil
ČTK
14.12.2009 11:25
Brno

Zámek v Letovicích
Brno - Veřejnost může do 5. ledna navrhnout své kandidáty do soutěže o nejlépe opravenou památku jižní Moravy za rok 2009. Do ankety lze přihlásit nejen hrady, zámky a kostely, ale i zvoničky a kapličky, zrestaurované obrazy i sochy, řekl dnes ČTK mluvčí kraje Jan Chmelíček.

    Z návrhů vybere porota 30 kandidátů. Rozčlení je do tří skupin. O vítězích v kategoriích velké stavby, výtvarné umění a drobné stavby rozhodne prostřednictvím SMS zpráv veřejnost. Hlasování se uskuteční od 1. do 28. února.
    Největší odměna, 150.000 korun, čeká na vítěze kategorie velké stavby. Ve zbylých dvou kategoriích bude prvenství oceněno po 50.000 korunách. Kraj pořádá anketu potřetí. Jejím cílem je zlepšit stav památek v regionu a podnítit v lidech zájem o ně.
    Nejlépe opravenou památkou Jihomoravského kraje za rok 2008 se stal zámek v Letovicích na Blanensku. Před pár lety přitom patřil k nejzchátralejším historickým objektům regionu.
    Jeho majitel Bohumil Vavříček za udělenou odměnu vybudoval na zámku novomanželské apartmá. Letovický zámek je jedinou památkou v regionu, který nabízí k pronájmu i takovéto prostory.
0 komentářů
přidat komentář

Související články