Vedení zlínské radnice je proti zrušení parku za divadlem

Vložil
ČTK
06.05.2015 16:40
Zlín

Zlín - Vedení zlínské radnice, hnutí STAN a ANO, je proti zrušení parku za divadlem v centru krajského města. Soukromý investor plánoval v parku stavbu polyfunkčního domu, podle platných smluv by však musel objekt stát do konce tohoto roku. Pro případné prodloužení výpůjčky zástupci STAN v radě ani v zastupitelstvu ruku nezvednou, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Ondřej Běták (STAN). Stejně se vyjádřil i náměstek Patrik Kamas (ANO). Proti zrušení parku a vykácení stromů nedávno protestovali také ekologové, lidé podepisovali petici.

    "Tento dům má být postaven do konce letošního roku, což je nereálné. Investor nesplnil už druhý termín a další by dostat neměl. Takové je stanovisko našeho klubu v zastupitelstvu města," uvedl Běták. Kamas ČTK řekl, že nebude podporovat prodloužení smlouvy, která není naplňována. Vyjádření investora se ČTK nepodařilo získat.
    Investor také pozdě požádal o povolení v parku vykácet stromy, učinil tak nyní až po uplynutí vegetačního klidu. Povolení proto podle radnice s největší pravděpodobností nedostane, výjimky uděluje magistrát zcela výjimečně.
    Záměr postavit v parku dům se objevil před několika lety, tehdejší vedení města jej podpořilo. "Investor v dojednaném termínu stavbu zrealizovat nedokázal, těsnou většinou mu proto radní v roce 2011 prodloužili výpůjčku pozemků do konce letošního roku. Důvodem, proč zvedli ruku pro, byl fakt, že nechtěli definitivně zastavit dlouho připravovaný projekt," řekl Běták.
    Podle vedení města by park mohl sloužit pro různá představení či volnočasové aktivity. Už nyní jej využívají divadelníci při festivalu Setkání/Stretnutie. "Navrhneme jeho zkulturnění a vybavení v tomto duchu," řekl radní František Pilka (STAN).
    Rozhodnutí radnice přivítali ekologové z Ekocentra Čtyřlístek, kteří symbolicky 22. dubna na Den Země iniciovali vytvoření živého řetězu kolem stromů v parku. "Je to dobrá novinka. Doufáme, že vše dobře dopadne a stromy i příští jaro rozkvetou," řekl ČTK předseda sdružení Martin Davidov. Petici proti kácení stromů podepsalo ke konci dubna asi 1400 lidí. V parku jsou vzrostlé stromy, jedním z nich je i modřín, který od obyvatel Zlína v anketě Strom roku 2014 získal nejvíc hlasů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články