Vedení ostravského obvodu nechce hypermarket v Přívoze

Zdroj
Hana Záveská
Vložil
ČTK
08.02.2008 11:40
Ostrava

Ostrava - V ostravském Přívoze by měl stát nový hypermarket s parkovištěm pro 300 vozů. V Muglinovské ulici ho chce postavit soukromý investor, kterému pozemky vedle sportovního areálu patří. Vedení obvodu Moravská Ostrava a Přívoz s výstavbou nesouhlasí a chce jí zabránit, řekl ČTK starosta obvodu Miroslav Svozil (ODS). U vstupu do Komenského sadů by podle něho měl stát například bytový dům, nikoli plechová hala. Zástupce společnosti Sallerova výstavba, která staví nákupní centra, ale uvedl, že firma má se svými pozemky dlouhodobé plány.

    "Bráníme se hypermarketu s parkovištěm, které by sousedilo se sportovním areálem a Komenského sady. Plechové haly by už neměly mít v centrálním ostravském obvodu zelenou. S velkoplošnou prodejnou nesouhlasí ani místní lidé. Při veřejné diskusi nám říkali, že pokud by měl být v Přívoze hypermarket, pak někde u nájezdu na dálnici,"  řekl ČTK starosta.
    Vedení obvodu podle něho jedná s majitelem pozemků o jejich jiném využití. "Jsme připraveni akceptovat rozumný projekt - bytový dům, administrativní budovu nebo i obchodní centrum, ale kamenné," řekl Svozil.
    Společnost Sallerova výstavba má ale s pozemkem dlouhodobé plány. "Zda tam bude Tesco, je zatím otázkou vyjednávání. Více v tuto chvíli nebudeme sdělovat," řekl ČTK zástupce firmy, který nechtěl zveřejnit své jméno. "V tuto chvíli nemohu potvrdit, že bychom se chystali stavět obchod v centru Ostravy," řekla ČTK mluvčí obchodního řetězce Tesco Jana Matoušková.
    Rada městského obvodu tento týden plánovanou výstavbu hypermarketu odmítla. "Možná máme další nástroj, jak výstavbě zabránit - chodník na Muglinovské ulici patří městu. Přes něj by ale měla vést příjezdová komunikace k nákupnímu středisku," naznačil Svozil.
    Územím, kde by měl vyrůst hypermarket, se tento týden zabývala i rada města. Předložený materiál ale stáhla ze jednání. Radní měli rozhodnout, zda bude dokončena změna územního plánu, po níž se celá lokalita funkčně sjednotí pro občanskou vybavenost. Vlastníkovi pozemku by se tím rozšířila možnost jeho využití, uvedla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.
    "Materiál jsme stáhli na žádost jednoho z radních, aby se k němu mohl ještě vyjádřit městský obvod. Změna územního plánu se ale projednává necelé dva roky a obvod ji doposud nepřipomínkoval ani nezpochybnil. V tuto chvíli brzdíme něco, k čemu se měli vyjádřit už dávno," řekl ČTK náměstek primátora Zdeněk Trejbal. Dodal, že magistrát zatím nevydal žádné oficiální stanovisko k tomu, zda v Přívozu má či nemá hypermarket stát.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
hypermarket
Milan
08.09.09 09:13
zobrazit všechny komentáře