Vandalové poškodili kašnu Parnas na Zelném trhu v Brně

Vložil
ČTK
09.04.2009 11:45
Brno

Johann Bernhard Fischer z Erlachu

Brno - Vandalové poškodili jednu z dominantních památek Brna, barokní kašnu Parnas na Zelném trhu. Zloděj si odnesl ozdobný řetěz a u jedné sochy poškodil čtyři prsty levé ruky, řekla dnes ČTK mluvčí brněnské policie Andrea Procházková.
    Policie zatím nezná přesný termín, kdy vandal na kašnu zaútočil. "Stalo se to někdy mezi 2. a 6. dubnem," uvedla Procházková. Městu Brnu způsobil škodu 40.000 korun, vandalovi tak hrozí až rok vězení.
    "Policisté případ zadokumentovali a v současné době zjišťují další informace, které by mohly pomoci k dopadení pachatele," dodala.
    To zřejmě nebude jednoduché, neboť policie zatím nemá k dispozici kamerový záznam. Na náměstí sice policejní kamery jsou, ale vzhledem k rozmezí pěti dnů, v nichž se útok odehrál, není podle Procházkové jisté, zda se dotyčnou část záznamů podaří najít. Otázkou je také kvalita případného záznamu, neboť ta je v noci za horších světelných podmínek nižší než ve dne.
    Za posledních šest týdnů je to již podruhé, co se terčem stala některá z brněnských pamětihodností. Na konci února totiž vandalové poničili symbol jihomoravské metropole - Brněnského draka. Ten má podobu vycpaného krokodýla, který visí v průchodu Staré radnice.
    Vandal mu urazil drápy na předních končetinách, a způsobil tak škodu 30.000 korun. Za to mu nyní hrozí rovněž až rok vězení. Brněnský drak a Brněnské kolo patří po staletí k hlavním symbolům města. Krokodýl visí v průchodu, který je přes den přístupný. Nejsou v něm ale bezpečnostní kamery, a dopadení vandala proto může být složité.
0 komentářů
přidat komentář

Související články