Valašskomeziříčští radní schválili místo pro Dům na půli cesty

Zdroj
Jana Mokrejšová
Vložil
ČTK
01.06.2006 16:55
Zlín

Zlín - Radní ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku schválili pronájem parcely, na které vznikne již třetí Dům na půli cesty ve městě. Zařízení slouží mladým lidem vycházejícím z dětských domovů nebo odcházejícím od pěstounů. Radní pro něj vybrali místo v sousedství nemocničního parku, informoval dnes ČTK mluvčí radnice Josef Beneš. Stejně jako předchozí domy postaví i ten nový občanské sdružení Pod křídly, které buduje jeden dům také ve Zlíně.

Pozemek o výměře 890 čtverečních metrů město pronajme občanskému sdružení za 100 korun ročně. Až se stavba dostane na úroveň země, bude se jednat o podmínkách prodeje. Dům na půli cesty by měl mít čtyři byty pro mladé lidi a jeden domovnický.
Podle předsedkyně sdružení Emilie Smrčkové by se mělo začít stavět začátkem léta. "Ihned požádáme o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení," uvedla Smrčková. Dům by měl být hotov za rok.
Parcela u nemocničního parku je druhým místem, které sdružení pro tento objekt zvolilo. Původně uvažovalo i lokalitě U Vodojemu, proti stavbě se však ohradili obyvatelé okolních domů, částečně kvůli obavám z budoucích nájemníků. Zlínský kraj však později uvedl, že jde stejně o plochu v územním plánu vyhrazenou pro zeleň. "U nemocničního parku takový rozpor nehrozí. Také místní obyvatelé nemají vůči stavbě námitky. Celý záměr jsme jim podrobně vysvětlili," uvedla místostarostka Dagmar Lacinová.
Problémy s obyvateli provázely plánování stejného zařízení ve Zlíně-Kostelci. Část tamních obyvatel si takový objekt ve svém okolí nepřála, obávali se zejména kriminality, v petici také poukazovali na nevhodnost místa pro podobné zařízení. Město však projekt sdružení Pod křídly podpořilo a poskytlo zdarma pozemek.
Nájemníci v  Domech na půli cesty musejí mít podle pravidel práci, platit nájem a určitou částku dávat na stavební spoření. Přísně zakázán je alkohol, návštěvy se musejí dopředu hlásit.
Sdružení Pod křídly vzniklo v roce 2000. Peníze na výstavbu domů získává od sponzorů, nadací a měst, se stavebními pracemi pomáhají také dobrovolníci.
0 komentářů
přidat komentář