V Ústí pokračuje dostavba centra, vyroste tam Městský dům

Vložil
ČTK
21.08.2006 18:50
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - V Ústí nad Labem na bývalém parkovišti vedle magistrátu dnes začala výstavba Městského domu. Pokračuje tak dostavba městského centra, které poškodily nejprve v dubnu 1945 americké nálety a pak v 70. letech rozsáhlé demolice. Šestipodlažní objekt za zhruba 90 milionů korun by měl být dokončen za rok. ČTK to dnes řekl ústecký architekt Zdeněk Havlík z firmy H&G, která je investorem stavby.

V podzemí bude parkoviště pro auta. V přízemí a prvním patře počítá investor s obchody a službami, ve třetím a čtvrtém budou kanceláře a ve zbývajících patrech by měly být byty.
Havlík připustil, že dobu výstavby by mohl ovlivnit zákonem předepsaný archeologický průzkum. Vzhledem k tomu, že v lokalitě se neočekávají žádné převratné nálezy, dohodl se investor podle Havlíka s historiky na archeologickém dohledu. To je méně přísná forma průzkumu, poznamenal Havlík.
Na jaře začala na centrálním Mírovém náměstí výstavba víceúčelového objektu s názvem Palác Zdar. Investorem stavby je AZ Sanace. Náklady na vybudování pěti nadzemních a tří podzemních podlaží jsou zhruba 300 milionů korun. V objektu bude parkoviště, supermarket, butiky, restaurace a luxusní byty.
Současně pokračuje příprava staveniště pro komerční a zábavní centrum Forum, které v centru krajského města postaví společnost Multi Development Czech Republic. Jeho dominantou bude kostel Nanebevzetí Panny Marie, který byl při bombardování v dubnu 1945 také poškozen. Jeho věž se odklonila o dva metry. V roce 1956 byla zajištěna tak, aby se dál nenahýbala.
V novém centru by obyvatelé a návštěvníci krajského města měli najít obchody, restaurace, multikino, parkoviště i supermarket. Termín dokončení je květen 2008. Investice do výstavby areálu se podle dřívějších informací investora pohybují okolo 1,7 miliardy korun.
Na Mírovém náměstí již byly v nedávné době dokončeny obchodní a administrativní centra Sever a Špalíček a budova HVB Banky.
0 komentářů
přidat komentář