V Tuřanech vznikne druhá největší průmyslová zóna v zemi

Vložil
ČTK
08.08.2006 21:25
Brno

Brno - V brněnské městské části Tuřany má v příštích letech vzniknout druhá největší průmyslová zóna v zemi. Nový park pro investory na jihu krajského města bude mít rozlohu 300 hektarů. To je víc, než kolik má areál v  Nošovicích v Moravskoslezském kraji, kde hodlá svou továrnu stavět automobilka Hyundai. Informuje o tom dnešní jihomoravské vydání Mladé fronty Dnes.

    "Park bude částečně umístěný na území Brna, částečně za jeho hranicí. V  materiálech vlády se počítá s tím, že na výkup pozemků se uvolní ze státního rozpočtu 1,7 miliardy korun," řekl listu náměstek brněnského primátora Radomír Jonáš (ODS). Továrny prvních firem by se podle něj mohly začít stavět za dva až tři roky.
    Město začalo o nové zóně uvažovat poté, co se naplnil průmyslový park Černovická terasa. Od té doby totiž nejsou v Brně připraveny volné a zasíťované plochy pro velké investory.
    Mluvčí vládní agentury na podporu podnikání CzechInvest potvrdila, že o investování na jihu Moravy a zejména v Brně je velký zájem. Více firem směřuje pouze do Ústí nad Labem. Další větší průmyslové zóny v Jihomoravském kraji jsou v Modřicích, Šlapanicích a Pohořelicích, tedy v blízkém okolí Brna, ale také Hodoníně či ve Vyškově.
0 komentářů
přidat komentář

Související články