V sutinách hotelu v M. Lázních hasiči nikoho nenašli, zásah skončil

Vložil
ČTK
10.01.2018 15:55
Mariánské Lázně - Hasiči dnes ráno po třech dnech ukončili zásah ve zřícené části bývalého hotelu Kavkaz v Mariánských Lázních. V sutinách nikoho nenašli, informoval v tiskové zprávě mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal. V zadním traktu dlouhodobě opuštěného hotelu v centru města se v neděli zřítily stropy. Zásah hasičů komplikovala nestabilita celé zadní části domu, nakonec musela být kompletně stržena.

Sutiny prohledávali kynologové se speciálně vycvičenými psy, kteří označili místo, kde by pod závalem mohli být lidé. "Hromady sutin se odbagrovaly a při tom se prohledávaly. Poté, co se hasiči z týmu USAR dostali až do sklepních prostorů pod místem zřícení, mohli vyloučit, že by v závalu byla nějaké osoba," uvedl Kasal.

Zajištění objektu na Goethově náměstí už nyní bude na jeho majiteli, kterým je společnost Léčebné lázně Mariánské Lázně. Jak ČTK již dříve řekl její ředitel Leo Novobilský, s demolicí hlavního traktu zatím nepočítá. Lázeňská firma chtěla bývalý hotel před několika lety rekonstruovat za 700 až 800 milionů korun, stavbu ale nakonec kvůli vysokým nákladům zastavila.

Část stropů mezi prvním a druhým patrem se v památkově chráněném domě zřítila v neděli po poledni. Stavba z 20. let 19. století kdysi patřila k nejluxusnějším hotelům ve městě. Nevyužívaná je od 90. let 20. století, nyní je v havarijním stavu. V centru Mariánských Lázní už je to za poslední roky třetí objekt, který měl vážné technické vady, podle starosty Petra Třešňáka (Piráti) je ve městě v hodně zanedbaném stavu asi 20 domů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články