V sousedství Černovické terasy vyroste nové technologické centrum

Zdroj
Dan Petrucha
Vložil
ČTK
16.03.2009 09:15
Brno

Brno - V sousedství průmyslové zóny na brněnské Černovické terase vyroste do pěti let nové technologické centrum Švédské šance. Ze starých montážních hal jej za zhruba 1,4 miliardy korun plánuje postavit firma Areál Slatina. Práci ve výzkumu a vývoji pro drobný průmysl by zde mohlo najít až 2000 lidí, řekl dnes ČTK investiční ředitel firmy Petr Hladík.

    Na pětihektarové ploše by měla v příštích letech vyrůst šestice technologicko-administrativních budov. První tři budovy společně s podzemním parkovištěm pro asi 1200 automobilů plánuje firma postavit v letech 2010 až 2012, druhé etapa má skončit v roce 2015, zjistila ČTK ze záměru investora, který tento týden zaslal úřadům.
    Kdo bude v areálu působit, investor ještě neví. "Žádné smlouvy o pronájmu zatím uzavřené nemáme, jsme teprve v procesu získání územního rozhodnutí. Areál by se mohl stát zázemím pro firmy s vysokou přidanou hodnotou, říkáme tomu výroba pro 21. století. Není tu prostor pro slévárny, ale spíše pro vývoj softwaru nebo výzkumnou činnost pro strojírenství," řekl Hladík.
    Čtyřpatrové až šestipatrové budovy mají půdorys ve tvaru písmene H, budou vzájemně propojeny a ve dvou podzemních podlažích bude ukryto hromadné parkoviště. První práce na stavbě technologického komplexu by měly začít ve druhé polovině příštího roku. "Současná ekonomická recese proto projekt zatím neohrožuje. Každá krize jednou skončí a do té doby musíme mít připravenu nezbytnou dokumentaci," dodal Hladík.
    Původní slévárna Roučka z 20. let se začala měnit na multifunkční průmyslový areál už po revoluci. Nyní je v něm 25.000 metů čtverečních skladovacích, 15.000 metrů čtverečních výrobních a 13.500 metrů čtverečních kancelářských ploch. Působí tam asi 80 firem, mezi nimi i počítačové firmy Chicony a BGS Levi.
0 komentářů
přidat komentář

Související články