V průmyslové zóně v Přerově možná vyrostou rodinné domy

Vložil
ČTK
26.02.2007 09:20
Olomouc

Olomouc - Přerovský magistrát zvažuje, že průmyslovou zónu v  příměstské části Újezdec nabídne lidem pro výstavbu rodinných domů. Na zónu město vynaložilo 25 milionů korun, už čtyři roky se mu ale nedaří najít investora, který by v ní začal podnikat, píše dnes Přerovský deník.

    "Pokud se v dohledné době nenajde zájemce, myslím si, že by bylo vhodné určit tuto plochu ke stavbě rodinných domů," uvedl náměstek primátora města Josef Kulíšek. Podle něj by na devítihektarovém pozemku mohlo vyrůst několik desítek domů. Stavební místa by přišla na méně než 200 korun za metr čtvereční.
    O přerovskou průmyslovou zónu projevili v minulosti zájem čtyři investoři, kteří podnikají ve strojírenství. Podle Zdeňka Kadlece z právního odboru přerovského magistrátu mají v současné době zájem o lokalitu jen tři subjekty, jednání s nimi budou pokračovat v příštích dnech.
    Velký zájem o podnikání v průmyslové zóně naopak předpokládá radnice v Hranicích na Přerovsku. Plochu v lokalitě Potštátská tam mají vyčleněnou již několik let, letos se ale vedení města k myšlence vrací a z rozpočtu na ni hodlá uvolnit milion korun. "Chceme nyní pozemky zasíťovat a nabídnout k využití podnikatelům," uvedla hranická místostarostka Radka Ondriášová. Stejným způsobem by měla být využita i kasárna Jaslo, která už vojenská posádka opustila. Armáda Hranicím nabídla, že celý objekt převede na město za symbolickou částku.
0 komentářů
přidat komentář