V Přerově by měla vyrůst víceúčelová hala, hledá se pro ni místo

Zdroj
Alena Petrželová
Vložil
ČTK
17.10.2007 10:45
Přerov

Přerov - Přerovští sportovci by měli v budoucnu najít zázemí v nové víceúčelové hale. Podle vedení radnice je stavba takové haly ve městě potřebná. Podobné zařízení, kde by se mohly konat například i koncerty, totiž ve městě dosud chybí. Hala, pro kterou nyní radnice hledá místo, by měla pojmout minimálně 2000 návštěvníků. Její cenu odhadli zástupci města kolem sto milionů korun. Zázemí by v hale našly například přerovské extraligové volejbalistky.

    "O víceúčelové sportovní hale se mluvilo již minulé volební období. Hala by měla pojmout 2000 až 4000 diváků. Určena by měla být pro téměř všechny druhy sálových sportů. Využít se přitom může i pro kulturu jako je pořádání koncertů," řekl dnes novinářům náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS).
    Nová hala by měla poskytnout zázemí především sportovcům. V Přerově se hraje například extraliga žen ve volejbale. "Podmínkou pro to, aby se hrála nejvyšší soutěž některého z halových sportů, je potřeba hala pro 1000 a více míst a to my v současných halách nemáme," doplnil Kulíšek.
    Podle mluvčího radnice Bohuslava Přidala se nyní vytvořila pracovní skupina, která bude vybírat vhodné místo pro výstavbu haly. Již dříve se uvažovalo například o místě tréninkového hřiště Spartaku, prostoru za halou SK, za tenisovou halou či v městské části Přerova v Předmostí.
    Na výstavbu haly chce radnice využít peníze z různých evropských fondů. Podle Kulíška například víceúčelová hala v Opavě pro 4500 diváků vyšla na 130 milionů korun. Náklady stavby podobné haly v Přerově odhaduje na zhruba sto milionů korun.
    V Přerově mohou lidé pro sportování využít tenisovou halu, zimní stadion, krytý bazén, kuželnu, halu SK Přerov, zázemí přerovské sokolovny, nohejbalový areál či sportovní halu v Předmostí.
0 komentářů
přidat komentář