V pražských Vysočanech vyroste 80 metrů vysoká budova

Vložil
ČTK
31.03.2008 22:25
Praha

Praha - Developerská společnost Codeco postaví v pražských Vysočanech přibližně 80 metrů vysokou administrativní a hotelovou budovu s  názvem Kolben Tower. Firma získala pět návrhů architektonického provedení stavby, která by měla začít po roce 2009. Společnost o tom dnes informovala v  tiskové zprávě. Výši plánované investice firma nesdělila.
    Podle marketingové specialistky Codeka Kateřiny Kmínkové zatím nelze určit ani přesnou plochu budovy, která bude záviset na tom, jaké architektonické řešení si společnost nakonec vybere.
    Nová výšková budova se bude nacházet mezi ulicí Kolbenova a parkem Rokytka. Kolben Tower bude vysoká přibližně jako dnešní hotel Corinthia Panorama, který stojí v Praze na Pankráci a je vysoká 79 metrů. Ve stejné lokalitě se nachází i vůbec nejvyšší budova v republice, loni zkolaudovaná City Tower, která měří 109 metrů.
    V kdysi průmyslových Vysočanech plánuje Codeco vybudovat kancelářský, obchodní a obytný komplex o  rozloze přes 200.000 metrů čtverečních. Na kanceláře by mělo připadnout zhruba 117.000 čtverečních metrů, byty zaberou přibližně 88.000. Nových bytů by mělo ve Vysočanech vyrůst kolem tisícovky. Kolik chce celkově Codeco v bývalé průmyslové lokalitě investovat, Kmínková neuvedla.
    Ještě letos začne developer ve Vysočanech stavět administrativní budovu Kolben Cube, která má mít 22.000 metrů čtverečních kancelářských a obchodních ploch. Stavba Kolben Tower začne podle Kmínkové hned po dokončení Kolben Cube. Na místě bývalých továren a dílen mají developeři vybudovat výhledově až 10.000 nových bytů. Vyrůst zde má i množství dalších obchodních a administrativních budov a komplexů.
    Začátkem března otevřela nedaleko metra Vysočanská nové hotelové, kongresové a obchodní centrum s názvem Galerie Fénix společnost CPI. Mezi členy developerského sdružení Nové Vysočany, které sdružuje firmy podílející se na přestavbě Vysočan, patří společnosti Codeco, Finep, Imos a CPI.
0 komentářů
přidat komentář