V Praze vzniká škola pro světelné designéry

Zdroj
Šárka Mrázová
Vložil
ČTK
26.05.2008 16:40
Praha

Praha - O spojení světla a zvuku, využití laseru v divadle nebo barvě světla se dozvědí studenti v nově vznikajícím pražském Institutu světelného designu (ISD), jehož dvousemestrální výukový program se otevře letos v září. Kurz zatím nemá akreditaci ministerstva školství, školné bude 10.000 korun. Dnes byl projekt představen novinářům.
    "Letos se zaměříme na divadlo, jinak světelný design může být využitelný i v architektuře, na koncertech a vůbec kdekoli. Vzniká spousta divadelních představení a profesionálních světelných designérů je hodně málo," řekl ČTK světelný designér a spolupořadatel projektu Jan Beneš-McGadie. Vyučovat se bude v divadle Alfred ve dvoře, Disku, Duncan Centru a v Arše.
    Projekt ISD vznikl při České organizaci scénografů, divadelních architektů a techniků a podpořilo ho grantem 450.000 korun ministerstvo kultury. Více než dvoumilionový rozpočet doplní soukromé zdroje a školné, které bude stát jednoho studenta 5000 korun za semestr. Pořadatelé by chtěli získat i akreditaci ministerstva školství, spolupráci nabídli i pražské DAMU a brněnské JAMU.
    Škola světelného designu bude zatím dvousemestrální a povedou ji čeští a zahraniční lektoři. Chce vyškolit kvalitní světelné designéry, kteří budou umět pracovat jak se světelnou technikou, tak i se světlem samotným jako s výrazovým prostředkem. Studenti se seznámí i s teorií, například historií divadelního svícení, fyzikálními pohledy na světlo a barvy a funkcemi lidského oka a způsoby jeho vnímání.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Co je to za dům na obrázku?
iwo
27.05.08 01:39
web
Jan Kratochvíl
27.05.08 01:10
zobrazit všechny komentáře