V Praze vyroste hotel s vlastním přístavem

Vložil
Tisková zpráva
07.01.2010 22:50
Šafer Hájek Architekti

PRAHA - Praha se bude moci v blízké budoucnosti pochlubit hotelem, který bude mít svůj vlastní přístav. Hotel pojmenovaný River Terrace vyroste na pražském Smíchově v blízkosti pražské pláže. Kromě bezprostředního kontaktu s vodní plochou by se jeho dalším tahákem mělo stát zaměření na kongresové a společenské akce.
      Ze studie, kterou zhotovili Šafer Hájek Architekti, vyplývá, že i přes dočasný pokles příjmů z cestovního ruchu zaviněný ekonomickou krizí se  Praha stále více profiluje jako přední destinace pro pořádání konferencí, což s sebou nese z pohledu kongresového hotelu vyšší příjmy z titulu dodatečných služeb. Při projektování River Terrace byl proto kladen důraz zejména na možnost pořádat konference a jiné společenské událostí. Kapacita hlavního konferenčního sálu je cca 550 osob, přičemž je dále rozšířitelná o prostory přilehlé restaurace do jednoho velkého prostoru. Tato restaurace má kapacitu cca 200 osob, její plocha je 400 m². Součástí konferenčních prostor je také 6 malých variabilně propojitelných sálů, každý s kapacitou až do 50 osob, dále rozlehlé foyer a menší restaurační prostory. Tato dispozice poskytuje nepřeberné množství variant využití, například i pro pořádání různých akcí současně.
      Zajímavostí hotelu je jeho ochrana před případnými povodněmi. S modernizací Smíchova byl, stejně jako ostatních městských částí Prahy, zdokonalen protipovodňový systém tak, aby se neopakovaly rozsáhlé škody způsobené povodní v roce 2002. Systémem protipovodňových opatření bude před povodněmi chráněn také hotelový komplex. Ochranná bariéra se skládá ze systému podzemních betonových stěn a mobilních hradide. Kromě ochrany proti velké vodě projekt myslí i na ekologickou stránku. Chladný vzduch pro klimatizaci bude vyráběný za pomoci podzemní vody, které je díky řece v lokalitě dostatek. Stejná technologická jednotka použitá v létě pro chlazení, pak bude v zimě fungovat jako tepelné čerpadlo, dodávající levný a ekologický zdroj tepla.
12 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
fujtajbl
Josef Čančík
08.01.10 11:27
Debilní názvy projektů
Miloš Munzar
08.01.10 01:14
Tohle mi hlava nebere
Eva Šmerdová
08.01.10 06:11
:-(
David Teplý
09.01.10 08:26
zobrazit všechny komentáře