V Praze vyroste Galerie Harfa, nové nákupní centrum

Vložil
ČTK
31.07.2008 08:35
Praha

Praha - V Praze vyroste další nákupní a kancelářské centrum. Ponese jméno Galerie Harfa a společnost Lighthouse Group jej plánuje postavit poblíž O2 Areny ve Vysočanech. První nakupující by měla nákupní galerie přivítat v červnu 2010. V tiskové zprávě o tom informovala společnost Eurohypo AG, která stavbu finančně podpořila.

    Obchodní centrum se bude rozkládat na 39.000 metrech čtverečních plochy, zbývajících zhruba 15.000 metrů čtverečních zaujmou kanceláře. Galerii Harfa podle společnosti Eurohypo, která na projektovou a investiční fázi poskytla zhruba 147,5 milionu eur, prospěje jak blízkost víceúčelové haly, tak stanice metra. Lighthouse Group zatím nechce zveřejnit k projektu podrobnosti.
    Letos v listopadu otevře v Praze nákupní galerie Arkády Pankrác, která se na svých 45.000 metrech čtverečních zaměří zejména na módu. Celkové náklady projektu ECE Projektmanagement Praha a Rodamco Europe se vyšplhají na zhruba tři miliardy korun.
    V metropoli se plánují i další obchodní centra. Na Národní třídě poblíž obchodního domu Tesco má do dvou let vzniknout obchodní komplex Copa centrum s 10.000 metry čtverečních nákupních ploch. Do pěti let by mohl začít fungovat projekt Savarin, který v dolní části Václavského náměstí nabídne až 30.000 metrů čtverečních prodejních ploch. V ulici Na Poříčí v areálu bývalých tiskáren pak má být do pěti let postaven nákupní komplex Vítek centrum s obchodní plochou 25.000 metrů čtverečních. Zhruba 15.000 metrů čtverečních obchodní plochy bude mít po rekonstrukci bývalé sídlo ČSOB v ulici Na Příkopě.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Praha - město nákupních galerií
David Teplý
31.07.08 05:01
zobrazit všechny komentáře