V Praze-Letňanech ve středu začne stavební veletrh For Arch

Vložil
ČTK
20.09.2011 19:10
Praha - Na výstavišti v Praze-Letňanech se ve středu otevřou brány stavebního veletrhu For Arch 2011. Podle informací pořadatelské společnosti ABF se na něm sejde 769 vystavovatelů, což je o pět procent méně než loni. Stěžejní téma veletrhu budou nízkoenergetické stavby.

    Vystavovatelé si letos pronajali celkově zhruba 17.076 metrů čtverečních čisté výstavní plochy. V porovnání s minulým ročníkem je to o devět procent plochy méně.
    Kromě zájmu o úsporné stavění kvůli vysokým cenám energií souvisí hlavní téma veletrhu také s loni přijatou směrnicí Evropské komise o energetické náročnosti budov. Norma říká, že do 31. prosince 2018 musí členské státy EU zajistit, aby všechny nové budovy užívané a vlastněné orgány veřejné správy byly budovami s téměř nulovou spotřebou energie. Od konce roku 2020 se tomuto standardu budou muset podřídit všechny nové budovy.
    Brány For Arch se na výstavišti v Praze-Letňanech otevřou od 21. do 25. září. Souběžně s hlavní přehlídkou se uskuteční také veletrh vytápění, alternativních zdrojů energie a vzduchotechniky For Therm, veletrh stavění ze dřeva For Wood a veletrh elektrotechniky, osvětlovací techniky a zabezpečovacích systémů For Elektro. Na své si na přehlídce Sport Tech přijdou také zájemci o sportovní stavby.
    V rámci doprovodného programu budou například podnikatelé ve fotovoltaice prezentovat aktuální vývoj a trendy v oboru. Svaz podnikatelů ve stavebnictví uspořádá konferenci o stavebních výzvách v pražské dopravní infrastruktuře.
    Pro návštěvníky veletrhu bude kromě pravidelných linek městské dopravy připraven také autobus 758, které je přepraví na trase Letňany - Výstaviště Letňany. Linka je určena především pro osoby se sníženou schopností orientace a pohybu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články