V památkově chráněném domu v Kadani vznikne informační centrum

Vložil
ČTK
09.02.2007 13:40
Praha

Kadaň (Chomutovsko) - Severočeská Kadaň už nebude nabízet k  odkoupení památkově chráněný dům v centru města. Radnice se objekt snažila prodat čtyři roky, zájemce se však nenašel. Ke komerčním účelům je dům prakticky nevyužitelný, město proto dokončí jeho opravu a vybuduje v něm regionální informační centrum, řekl dnes novinářům starosta Jiří Kulhánek (ODS).

    Dům s porušenou statikou vystřídal několik vlastníků, stále však chátral. Město jej proto v roce 2002 odkoupilo a začalo opravovat. "Zatím jsme na rekonstrukci vydali asi šest milionů korun, třetinu této částky tvořila dotace ministerstva kultury. Další neodkladné investice odhaduji na 11 milionů korun," uvedl Kulhánek.
    Po konzultaci s památkáři město zadalo nechalo zpracovat projekt na rekonstrukci a stavební úpravy interiérů objektu pro víceúčelové využití.
    "Informační centrum se přestěhuje z prostorů pod radnicí. V domě počítáme i s půjčovnou kol, veřejnými záchodky, výstavní místností pro účely turistického ruchu, galerií a také s kancelářemi," doplnil starosta.
0 komentářů
přidat komentář