V Olomouci se zřejmě rozšíří počet ploch pro bytovou výstavbu

Vložil
ČTK
20.04.2009 18:45
Olomouc

Olomouc - V Olomouci se zřejmě rozšíří počet ploch určených pro bytovou výstavbu. Zastupitelé na svém dnešní zasedání schválili návrh zadání změny územního plánu, která by vyšla vstříc stavebníkům. Po změně regulativů území ve prospěch bydlení by ve městě mohly vyrůst stovky nových bytů.

    Soubor změn územního plánu obsahuje zhruba 30 lokalit. U většiny z nich město plánuje změnit regulativy tak, aby pozemky bylo možné využít pro bytovou výstavbu. "O změnu nás žádají majitelé pozemků, na kterých lze postavit jeden či dva rodinné domy, ale také vlastníci areálů, ve kterých by bylo možné vybudovat bytové domy," řekl ČTK primátor Martin Novotný (ODS).
    Změna územního plánu by umožnila podle něj využít k bytové výstavbě například areál bývalé cihelny v Balcárkově ulici, jehož nový majitel má snahu o jeho rekonverzi. Ve prospěch bydlení chce radnice změnit také regulativy v případě bývalého vojenského opravárenského podniku v lokalitě na Šibeníku.
    Olomoucká radnice už několik let bytové domy nestaví a jejich budování nechává na soukromém sektoru. Stavbu domů k bydlení v krajském městě limituje právě nedostatek parcel. Handicapem Olomouce je v bytové výstavbě to, že v jejím okolí je kvalitní zemědělská půda.
    V Olomouckém kraji se loni meziročně zvýšil počet zahájených i dokončených bytů. Kolaudace se jich dočkalo 1862, což je o 5,4 procenta více než předloni. Počet zahájených vzrostl o 5,2 procenta na 2280 bytů.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
zobrazit všechny komentáře

Související články