V Novém Sedle vznikne nová průmyslová zóna za 180 milionů korun

Vložil
ČTK
24.10.2011 20:40
Nové Sedlo (Sokolovsko) - U Nového Sedla vzniká nová průmyslová zóna za přibližně 180 milionů korun, která má být dokončena ve druhé polovině roku 2013. Téměř veškeré náklady na výstavbu zaplatí státní dotace na odstraňování následků ekologických škod při těžbě uhlí, město jen uhradí náklady spojené například s technickým dozorem. Zóna bude určena pro malé a střední firmy, řekla ČTK starostka Krista Kulhanová.

    Tendr na stavební firmy pořádalo ministerstvo financí jako hlavní investor, vybralo v něm čtyři společnosti, které stavbu realizují ve sdružení. Náklady města se letos pohybovaly kolem 600.000 korun, pro příští rok má v rozpočtu na pokrytí nákladů souvisejících se stavbou zóny zhruba 790.000 korun, uvedla Šárka Pojarová z odboru investic městského úřadu. "Zahájení výstavby završilo téměř sedm let příprav," podotkla Pojarová.
    Průmyslová zóna vzniká ve směru na Chranišov na území o rozloze skoro pět hektarů. Pro zájemce o podnikání tam bude kompletně připraveno kolem šesti pozemků. Podle starostky z prvního průzkumu vyplynulo, že zájemci o využití zóny existují. Pozemky mohou od města získat za cenu 500 korun za jeden metr čtvereční, kterou už schválilo městské zastupitelstvo.
    Vznik nové průmyslové zóny může znamenat nová pracovní místa v regionu, kde je vysoká míra nezaměstnanosti. V celém kraji dosáhla koncem září míry 9,6 procenta, na Sokolovsku 12,2 procenta a v Novém Sedle téměř 19,5 procenta. Výhodou chystané zóny je podle Pojarové nejenom blízkost silnice R6, ale také možnost napojení na železnici. V sousedství zóny je nádraží a také železniční vlečka Sokolovské uhelné.
    V Karlovarském kraji jsou dvě velké průmyslové zóny, v Chebu a Ostrově na Karlovarsku. V chebském průmyslovém parku působí osm firem. K největším zaměstnavatelům patří výrobce hraček Playmobil CZ, u něhož nyní pracuje na 215 zaměstnanců. V Ostrově vznikla zóna v roce 2002, je obsazena jen zčásti. Nyní se o ni zajímá investor z automobilového průmyslu a celkově by mohl poskytnout práci až 1700 lidem.
0 komentářů
přidat komentář