V Malešicích vyrostou výškové budovy, petice jim nezabrání

Zdroj
Tereza Měrtlová
Vložil
ČTK
27.09.2007 15:10
Praha

Praha - Radnice Prahy 10 už prodala soukromému investorovi pozemky v Malešicích. Společnost České nemovitosti na nich chce postavit nové centrum. Proti výstavbě nových výškových budov protestovali někteří místní obyvatelé, kteří sepsali petici.

"Zastupitelstvo o prodeji rozhodlo, mně nezbývá nic jiného než smlouvu podepsat," řekl dnes ČTK Vladislav Lipovský. Petice kritikům výstavby už tedy nepomůže. Pozemky radnice prodala za více než 60 milionů korun. Přesto má starosta povinnost na petici reagovat. Ovšem až ve chvíli, kdy organizátoři ukončí sběr podpisů. V materiálu je podle starosty řada nepřesností. Signatáři petice například mluví o 24 patrech, Lipovský nejvýše o 22.
Společnost původně počítala s podlahovou plochou 120.000 metrů čtverečních. Nakonec to bude necelá polovina. Investor připravuje projekt šest let. Pokud by se prodej neuskutečnil, stala by se podle starosty městská část nedůvěryhodným partnerem. Lipovskému se také nelíbí, že se kritici začali ozývat až pár měsíců před rozhodnutím zastupitelstva. O tom, co by mělo v Malešicích vyrůst, přitom veřejnost ví už od roku 2003.
Komplex domů doplní čtyři věžové domy. Dohromady mají tvořit náměstí, z něhož budou vycházet uličky, průchody a pasáže. Několik tisíc metrů čtverečních bude sloužit pro obchod a služby. V podzemí má být 960 stání pro automobily. Autoři petice označují projekt za gigantický. Nové automobily podle kritiků ještě více zatíží Počernickou ulici, výjezd z podzemních garáží navíc vyústí naproti malešickému parku a ulici, v níž je škola.
Výstavba je v Malešicích plánována už od 60. let minulého století. Dosud je na pozemcích tráva a divoce rostoucí dřeviny, zbytky dlažby, panelů a asfaltu.
0 komentářů
přidat komentář