V Liberci zřejmě bude další nákupní centrum za tři mld. Kč

Vložil
ČTK
27.03.2006 16:15
Liberec

LIBEREC - Další nákupní centrum by mohlo v příštích letech být ve stotisícovém Liberci. Postavit ho chce německá společnost ECE, která hodlá na pozemcích čtvrti Perštýn investovat kolem 100 milionů eur (téměř tři miliardy Kč). Informuje o tom dnešní liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD). V blízkosti plánovaného centra by přitom měla vzniknout další dvě nákupní střediska: Fórum Liberec společnosti AM Development na místě dnešního obchodního domu Tesco a Promenáda skupiny MEI na místě zbourané Textilany.
    "Liberci věříme. Vstupujeme sem s vědomím, že tu jsou další konkurenční projekty. Všechny ale nemusí vyjít, máme šanci," míní jednatel ECE Josef Tobek. Firma, kterou vlastní majitelé německé zasilatelské společnosti Otto, chce začít stavět nejpozději do dvou let. Na pozemcích poblíž terminálu městské hromadné dopravy chce postavit nákupní centrum o rozloze zhruba 30.000 metrů čtverečních prodejní plochy.
    Obchodní centrum se dvěma až třemi patry obchodů a dalšími dvěma podlažími parkovišť by mělo vyrůst na dosud volných pozemcích mezi ulicemi Na Perštýně, U Sirotčince a Poutnická a hlavním libereckým hřbitovem. Na rozlehlých pozemcích měla kdysi vyrůst úplně nová čtvrť s terasovými domky, projekt ale zkrachoval. Parcely nyní vlastní společnost Perštýn Plus. Obě strany jsou už dohodnuté na případném prodeji.
    Německý investor ale nemá stavbu zdaleka jistou. Územní plán totiž v tomto místě s obchody nepočítá. ECE už proto zažádalo o změnu územního plánu. Městský odbor strategie a územního plánu projektu ale nakloněn není. "Jedná se o poslední plochu v centru města umožňující rozvoj kapacitního bydlení. Nevhodnost komerčního centra potvrzují enormní nároky na dopravní obsluhu," uvádí se ve stanovisku odboru v materiálu pro zastupitele.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
atomobilové zatíževí enormní
felciiik
25.04.06 03:05
zobrazit všechny komentáře

Související články