V Liberci vzniknou dvě výzkumná centra za 1,5 miliardy

Vložil
ČTK
25.11.2010 12:55
Liberec

Liberec - V Liberci vzniknou dvě špičková výzkumná centra za 1,5 miliardy korun. Technická univerzita (TUL) zahájila letos stavbu Centra pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace. Výstavbu Centra rozvoje strojírenského výzkumu Liberec připravuje Výzkumný ústav textilních strojů (VÚTS). Obě by měla stát v příštím roce, uváděna do provozu budou do roku 2013.
    Centrum VÚTS by se mělo začít stavět do konce roku v průmyslové zóně Sever. "V příštím roce bude dokončena stavba, v roce 2012 ji chceme vybavit technologií a od ledna 2013 spustíme zkušební provoz," řekl dnes novinářům ředitel VÚTS Miroslav Václavík. TUL už staví jednu část projektu, jde o  sedmipodlažní dům s laboratořemi. Celý projekt by měl být hotový také zhruba v  roce 2013.
    Obě centra budou úzce spolupracovat, což by mělo zvýšit prestiž regionu a posílit jeho potenciál ve vědě a výzkumu. Vzniknou také nová pracovní místa. Centrum TUL zaměstná v roce 2013 zhruba 100 lidí a centrum VÚTS vytvoří asi 40 míst.
    Centra byla financována za pomocí dotací ve výši 800 milionů a 750 milionů korun z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace ministerstva školství.
0 komentářů
přidat komentář

Související články