V Liberci staví sportovní centrum pro aerobic a stolní tenis

Vložil
ČTK
21.02.2014 13:35
Liberec

Liberec - V Liberci se dnes začalo stavět centrum pro aerobic a stolní tenis za 12,3 milionu korun. Do začátku letních prázdnin se pro tento účel přemění bývalá budova Střediska služeb školám v areálu ZŠ Vrchlického a Sokolská v Pavlovicích. Město na stavbu přispěje jen několika set tisíci korunami. Z evropské dotace se zaplatí 85 procent nákladů a většinu povinné spoluúčasti uhradí dva sportovní kluby, které tam budou mít své zázemí. ČTK to dnes řekl městský manažer evropských dotací Michal Vereščák.

    Sportovní klub stolního tenisu (SKST) Liberec i Sport aerobic Liberec patří k největším oddílům ve svém oboru v republice, podmínky k tréninku tomu ale dosud neodpovídaly. "Pro nás je to další důležitý okamžik. Díky novému zázemí budeme moci fungovat o stupeň lépe, nabrat více dětí a mít lepší servis pro dění klubu," uvedl sportovní manažer SKST Liberec Martin Protiva. Centrum navíc vznikne v místě, kde si stolní tenisté před deseti lety postavili halu k tréninku a soutěžním zápasům.
    Sport aerobic Liberec si od nového centra slibuje, že se mu podaří udržet více malých děti, než dosud. "Odpadají, protože to jejich rodiče nevydrží. Nemáme v našem aerobic centru na sídlišti Kunratická žádné zázemí pro rodiče, kteří tam musejí hodinu čekat," uvedla jedna ze zakladatel klubu Helena Niklové. V novém centru rodiče uvidí nejen cvičit své děti, ale budou se tam moci i občerstvit a k dispozici budou mít i připojení k internetu. Podle druhé zakladatelky klubu Barbory Svatošové je také důležité, že získají rozměrově odpovídající sál pro trénink juniorů a dospělých. "Pro ně potřebujeme profesionální závodní plochu, kterou v našem centru nemáme," konstatovala. Členové a odchovanci libereckého klubu přitom tvoří zhruba polovinu české reprezentace. Vedle aerobiku bude možné dva nové taneční sály využít i pro gymnastiku a step. Vybudují tam i posilovnu.
    Projekt je zařazený do Integrovaného plánu rozvoje města - Atraktivní a kvalitní život. Jeho prostřednictvím se už obnovy dočkalo venkovní hřiště u ZŠ Lesní. Nyní se modernizuje tělocvična na náměstí Míru v Ruprechticích a dvě zchátralá venkovní hřiště u ZŠ Švermova ve Františkově a ZŠ Aloisina Výšina na sídlišti Kunratická. Dokončuje se také kompletní rekonstrukce sokolovny z roku 1864 ve Vratislavicích nad Nisou.
0 komentářů
přidat komentář