V Liberci se zaměří na smělou architekturu na malých městech a obcích

Zdroj
Jiří Hlinka, Smart Communication
Vložil
Tisková zpráva
13.03.2014 19:00
Zhruba dvě desítky výrazných architektonických osobností z České republiky a především ze zahraničí se na konci tohoto týdne sejdou v Liberci, aby se v tamní Oblastní galerii po dva dny věnovaly tématu sice mediálně upozaděnému, ale možná tím aktuálnějšímu: Architektura mimo centra.
 
Na konferenci, která proběhne 14. až 15. března 2014 a která je už zaplněna do posledního místa, se spolupořádající Fakultě umění a architektury Technické univerzity v Liberci podařilo získat řečníky zvučných jmen.
 
„Velmi si ceníme účasti známého nizozemského teoretika a historika architektury Hanse Ibelingse, jenž přijede s příspěvkem o střetech a provázanostech architektury ve velkých městech a malých obcích v posledních 250 letech. Vyzdvihl bych rovněž známého architekta Johna A. O'Reillyho, který má na svém kontě řadu skvostných realizací nejen na irském venkově,“ říká Radek Suchánek z Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci.
 
Setkání odborníků v Liberci doprovodí i výstava a publikace Místa architektonického vz(d)oru. Autor koncepce projektu Petr Volf v publikaci soustředil celkem 109 vybraných staveb dokončených v letech 1990 až 2013. Jeho kolekce sestává z hojně popularizovaných objektů sloužících veřejným účelům například v Litomyšli, své místo ale mají i nenápadné stavby na úrovni kapliček nebo přístaveb. V Oblastní galerii Liberec bude výstava, již doplní i prezentace na dané téma ze Slovenska a Jižního Tyrolska, k vidění do 25. března. Od 26. března budou všechny tři výstavní projekty představeny v pražské Galerii Jaroslava Fragnera.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články