V Liberci se množí krádeže v rozestavěných rodinných domech

Zdroj
Miloslav Lubas
Vložil
ČTK
21.07.2006 08:50
Liberec

Liberec - Krádeže z rozestavěných rodinných domů se v létě rozmnožily v Liberci. Při sérii vloupání způsobili pachatelé škody ve výši několik set tisíc korun. Naposledy zloděj odcizil v nedokončené stavbě nejen vnitřní vybavení, nářadí a materiál, ale také osobní auto Fiat Uno. Okradeného muže připravil o majetek za 126.000 korun. ČTK to dnes řekla mluvčí liberecké policie Vlasta v Suchánková.

"V posledních týdnech jsme zaznamenali několik podobných případů. Nemáme ale žádné důkazy, že by za nimi stáli stejní pachatelé. Velkou sérii krádeží v rozestavěných domech jsme vyšetřovali naposledy před dvěma lety. Zloděje jsme ale neodhalili," dodala Suchánková. Stavebníkům doporučuje, ať si budovy co nejlépe zabezpečí a navíc požádají sousedy, aby jim na ně pozorně dohlíželi. Pachatele někdy odradí, pokud stavbu střeží pes.
Zloději si pro vloupání vybírají rozestavěné domy na okraji Liberce, kde se policejní hlídky pohybují méně často než v centru města a na velkých sídlištích. V řídce obydlených lokalitách pachatelům navíc tolik nehrozí, že by si jich všimli náhodní svědci.
Při poslední krádeži v Liberci - Minkovicích zloděj překonal u nedokončené stavby bránu na plotu i dveře do domu. V noci na středu odcizil plynový kotel, tři značkové vrtačky, rozbrušovačku, pily, křovinořez, bezpečnostní kování, hlavice na radiátory nebo elektromateriál. V garáži kromě toho objevil Fiat Uno. "Auto nebylo zamčené a majitel nechal v zapalování klíčky. Pachatel s ním odjel a pravděpodobně dovnitř naložil i ukradené věci," shrnula Suchánková.
0 komentářů
přidat komentář