V Lánech příští rok předají první dům z projektu U Lánské obory

Vložil
ČTK
11.12.2007 23:00
Francie

Paříž

Lány (Kladensko) - V Lánech na Kladensku v září příštího roku společnost Real-Invest Franc předá první dům z projektu U Lánské obory. Do roku 2012 zde na 80.000 metrech čtverečních vyroste několik desítek řadových i  samostatných rodinných domů, šest bytových domů, dům s víceúčelovým sálem a dva domy s pečovatelskou službou. Předpokládané investice se přiblíží částce 500 milionů korun, řekl dnes ČTK jednatel společnosti Jiří Franc.
    V Lánech by tak mělo přibýt zhruba 500 lidí, takže počet obyvatel obce, která je od roku 1921 sídlem prezidentů, by se přiblížil 2000.
    "Nebude se jednat o žádné satelitní městečko, ale moderní sídliště 21. století," uvedl při dnešní veřejné prezentaci projektu lánský starosta Karel Sklenička, podle kterého má obec výhodu, že již má dokončenou plynofikaci, kanalizaci i čistírnu odpadních vod. "Nemáme problémy jako jiné obce a můžeme se soustředit na další rozvoj," podotkl.
    V první etapě v letech 2008 až 2009 by na 25.000 metrech čtverečních v lokalitě na Kopanině mělo vzniknout 22 řadových domů, každý včetně pozemku za zhruba šest milionů korun. Stavebníci zde již začali budovat inženýrské sítě. V druhé etapě by vedle domů a bytů mělo vzniknout malé náměstí, pěší zóna, příjezdová silnice a cyklostezka. Lepší spojení místa poblíž CHKO Křivoklátsko s necelých 40 kilometrů vzdálenou Prahou od roku 2009 zajistí rychlostní silnice R6.
    Podle údajů Českého statistického úřadu ve Středočeském kraji ve třetím čtvrtletí výrazně přibylo dokončených bytů. Stavebníci jich postavili 2134, což bylo nejvíc v celé České republice.
0 komentářů
přidat komentář