V Komíně vzniknou byty pro 400 lidí a školka pro 60 dětí

Vložil
ČTK
27.11.2014 10:20
Brno

zdroj: brno-komin.cz
Brno - Pět nových bytových domů pro více než 400 lidí a školka pro 60 dětí se má příští rok začít stavět v brněnské části Komín u Podveské ulice. Jde o lokalitu, kde ještě před několika lety stály zahrádky u tramvajové trati ze Žabovřesk do Komína. Investorem je jeden z brněnských developerů, vyplývá z informací na Informačním portále EIA.

    Stavba rozdělená na dvě etapy zabere šestihektarový pozemek ohraničený tramvajo- vou tratí, prodlouženou Podveskou ulicí a střední školou informatiky a spojů. V místě bývalých zahrádek už se stavěly domy v předchozích letech, přes trať vznikla také rezidence Sochorova. Dokončení se plánuje na jaře 2017.
    V každém domě budou garáže či parkovací místa, celkem by se mělo do nové zástavby vejít 255 aut. Pěší budou mít přístup přímo k Kníničské ulici a investor plánuje, že vznikne ještě nová tramvajová zastávka.
    "O zastávce mezi Vozovnou Komín a Rosického náměstím se hovoří již delší dobu. Určitě vznik nová zastávky podpoříme, nechceme však platit celou její stavbu," řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová. Zmínila také, že je potřeba, aby její vznik někdo oficiálně inicioval. Ideální by podle Hailichové bylo, aby se postavila v době výluky Minské a Horovy ulice, ve kterých nebudou od příštího jara jezdit rok a půl tramvaje. V té době se také plánuje rekonstrukce blízké zastávky Rosického náměstí.
    V Komíně v uplynulém desetiletí vzniklo více nových obytných souborů, ať už bytových či rodinných domů. Čtvrť je poměrně blízko přírody, stejně tak má dobrou dostupnost do centra. Jde o okolí ulice Pastviny či novostavby ve Vavřinecké ulici.
0 komentářů
přidat komentář