V K. Varech bude šéfovat urbanismu kontroverzní úřednice

Vložil
ČTK
25.11.2009 22:45
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Kontroverzní úřednice Ivana Doubová, dlouholetá vedoucí stavebního úřadu karlovarského magistrátu, od ledna povede strategický městský odbor rozvoje a urbanismu. Rada se rozhodla jmenovat Doubovou poté, co uspěla ve výběrovém řízení. Toho se zúčastnil ještě jeden zájemce, řekl dnes novinářům náměstek primátora Petr Keřka (ODS). Doubová je ovšem opozicí v zastupitelstvu obviňována z řady nekompetentních rozhodnutí, jichž se údajně na stavebním úřadu dopustila.
    Podle Keřky je ale Doubová odbornice na svém místě, což v uplynulých letech už několikrát prokázala. Právě to ji zaručilo úspěch ve výběrovém řízení. Má být zárukou, že odbor rozvoje a urbanismu, který vznikl vloni, postupně svou činnost rozšíří. Měl by plnit poslání, jenž kdysi mělo urbanistické středisko města, uvedl náměstek. "Kromě architektonické koncepce se bude starat rovněž o přípravu projektů města usilujících o dotace nejenom z evropských fondů," poznamenal Keřka.
    Rozhodnutí radních jmenovat Doubovou vedoucím odboru rozvoje a urbanistiky považuje opoziční zastupitel Petr Kulhánek (Karlovarská občanská alternativa) za jedno nejabsurdnějších z mnoha absurdních, která byla učiněna v  poslední době. "Možná bych to bral jako vtip v některém satirickém pořadu. Ale jak se zdá, je to fakt. Určitě budeme požadovat, aby se tím zastupitelstvo zabývalo. Otázkou je, jestli to bude něco platné. Několikrát jsme na sporná rozhodnutí Doubové upozorňovali, ale vždy marně," dodal Kulhánek.
    Doubová ke svému jmenování vydala prohlášení, v němž mimo jiné stojí, že ji neustálá kritika stavebního úřadu trápila. I proto se rozhodla do výběrového řízení přihlásit. Uvádí také, že za výhodu považuje své dosavadní působení v  oblasti státní správy a samosprávy. Doufá, že se jí podaří naplnit zásadní funkci odboru rozvoje a urbanistiky, a pomůže připravit dokumenty zajišťující dlouhodobý rozvoj Karlových Varů.
    Opozice v zastupitelstvu letos obvinila vedoucí stavebního úřadu například z toho, že postupuje v rozporu s  územním plánem. Podle opozice neoznámila vlastnictví zemědělských parcel, které se v územním plánu posléze změnily na lukrativní stavební plochy. Úřednice vydělala miliony korun na změně územního plánu, jíž sama navrhla. Radní si ovšem nechali vypracovat několik právní analýz a shodli se na tom, že Doubová nechybovala. "Není žádný důvod pochybovat o jejích schopnostech," uvedl Keřka.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
JÉ, TO SE MI CHCE ZASE ZVRACET...
de ardoise
27.11.09 01:01
zobrazit všechny komentáře

Související články