V Jižním Městě budou postaveny stovky nových bytů

Zdroj
Libuše Hanzalová
Vložil
ČTK
08.06.2006 15:50
Praha

Praha - Soukromí investoři chtějí v nejbližších letech postavit v pražském Jižním Městě stovky nových bytů. Někteří reagují na to, že v hlavním městě stoupá počet starších lidí, a plánují domy určené právě jim, řekla dnes novinářům starostka Prahy 11 Marta Šorfová. Ceny bytů investoři zatím nezveřejnili.

Pro seniory se už připravuje například stavba Mariánského domu poblíž stanice metra Roztyly, v němž má být přes 300 bytů. V téže části Prahy 11 hodlá jiný investor postavit pro starší občany další bytový dům s  názvem Rajský dvůr. Městská část zatím nevyhověla jeho žádosti o změnu územního plánu. Rozhodnutí zatím odložila. Chce mít záruku, že se novostavba později nebude moci přeměnit na hotel. Oba objekty mají mít kromě bytů i zdravotnické a rehabilitační zázemí.
Na Jižním Městě se budou stavět i další běžné byty. Rada Prahy 11 už schválila dostavbu Kulatého Chodovce. Má ale podmínku, že domy budou nejvýše čtyřpodlažní, budou zapuštěny do terénu a že investor vybuduje i síť chodníků a můstek přes místní potok. Na území Jižního Města II. v  Roztylech, na dosud nevyužitém pozemku, má vzniknout bytový komplex Jižní terasy.
Jižní Město, v němž žije více než 80.000 lidí, patří už nyní k  vůbec největším sídlištím v Česku.
0 komentářů
přidat komentář

Související články