V Jičíně za 25 mil. Kč vznikne denní stacionář pro postižené

Vložil
ČTK
31.07.2014 18:45
Jičín

Jičín - V prázdném objektu u Základní školy v Soudné ulici v Jičíně vznikne za téměř 25 milionů korun denní stacionář neziskové organizace Apropo, která pomáhá dětem se zdravotním postižením. Stavební práce začnou na podzim a skončit by měly do srpna 2015, informovala ČTK mluvčí jičínské radnice Magdaléna Doležalová.

    Město, které na opravy získalo dotaci, chce při rekonstrukci změnit dispozice objektu, vytvořit bezbariérové přístupy a výtahy pro handicapované. V prostorách půdy vznikne takzvaný cvičný byt, v němž si postižení dospívající rozvíjejí dovednosti a schopnosti, které podporují jejich začlenění do společnosti. Součástí oprav bude také vybudování zimní zahrady ve spojovací chodbě. Stavební práce by měly podle předpokladů stát 17,5 milionu korun, další peníze bude stát vybavení domu.
    Společnost Apropo nabízí péči dětem s postižením a jejich rodiče. Stacionář podle informací z webu společnosti nabízí dětem a mladým postiženým z Jičína a okolí denní péči, kapacita je 18 uživatelů. Dosud Apropo provozuje svůj stacionář v nevyhovujících prostorech v sousední základní škole, cvičný byt má v ulici Přátelství.
    Dotace je z Regionálního operačního programu Severovýchod, který podpoří téměř 632 miliony korun 17 projektů v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji. Například 84 milionů korun poputuje na rozšíření Domova svatého Josefa v Žirči na Trutnovsku, 23 milionů korun půjde na dostavbu Dětského centra ve Dvoře Králové nad Labem.
0 komentářů
přidat komentář