V historickém centru Brna vznikl další luxusní hotel

Zdroj
Tomáš Bartoš
Vložil
ČTK
11.05.2012 23:10
Brno

Brno - V jedné z architektonických dominant v srdci historického centra Brna, bývalé Cyrilometodějské záložně na Zelném trhu, vznikl luxusní hotel Grandezza. Dnes byl slavnostně otevřen, oficiálně je hotel v  provozu už od soboty 5. května. ČTK to řekl mluvčí Martin Gillár. Po znovu otevřeném luxusním hotelu Barceló na nedalekém Šilingrově náměstí je to druhý zrekonstruovaný čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází v historickém centru Brna.
     Hotel Grandezza je součástí celostátní hotelové sítě Grandezza Hotels. Celkem bude hotel disponovat 75 pokoji s kapacitou 150 lůžek. "Cílem bylo a stále je přetvořit budovu bývalé Cyrilometodějské záložny v luxusní čtyřhvězdičkový hotel s vybavením a úrovní služeb hotelu pětihvězdičkového," sdělila ČTK Klára Hadrabová ze společnosti Grandezza Hotels.
     Oproti hotelu Barceló nabízí hotel Grandezza posezení v italské restauraci Il Mercato s  kapacitou 90 míst, která je součástí hotelu a vede ji italský šéfkuchař Riccardo Lucque. Vyšší atraktivitu by měla zajistit i cukrárna.
     Díky hotelu vzniklo v centru Brna více než 40 pracovních míst. V současnosti má hotelová část 13, restaurace 20 a kavárna osm zaměstnanců. V restauraci se při provozu letní zahrádky počítá s dalšími sezonními pracovníky.
     V centru Brna a jeho okolí se nyní nachází zhruba desítka čtyřhvězdičkových hotelů. Dva z nich, hotely Voroněž a Holiday Inn, se navíc nachází v těsné blízkosti brněnského výstaviště.
     Cyrilometodějskou záložnu na Zelném trhu v Brně projektoval známý architekt Vladimír Fischer (1870 až 1947). Její stavba byla zahájena v  roce 1913 a ukončena o dva roky později. Stavěl ji Leopold Cupr. V průběhu let v  ní našla sídlo například Právnická a později Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity. Autorem sochařské výzdoby je V. H. Mach.
     Hlavním projektantem úprav bývalé Cyrilometodějské záložny je architekt Ondřej Kukral z  mladoboleslavského ateliéru K+K, který se podílel i na přeměně Kotěrova Okresního domu v Hradci Králové. "Veškerý interiér bude korespondovat s pozdně secesní architekturou objektu," dodala k úpravám Hadrabová.

0 komentářů
přidat komentář

Související články