V Havířově skončila další část oprav fotbalového stadionu

Vložil
ČTK
31.01.2017 14:10
Havířov - Havířov na Karvinsku dal opravit další část fotbalového stadionu v Prostřední Suché. Fotbalisté tak mohou využívat nové společenské zázemí. Jeho součástí je restaurace i vybavená kuchyň. Modernizace zahrnovala i výměnu oken a opravy technického zařízení budovy, řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Jana Dybová.


Stadion se opravoval od loňského října, kvůli nepříznivému počasí ale musela být renovace za 3,5 milionu korun na přelomu roku přerušena, nyní se ji podařilo dokončit. "Ve zcela nových prostorách může klub pořádat valné hromady. Rodiče dětí, které zde chodí trénovat, mohou na děti počkat v příjemném prostředí," uvedla primátorka Jana Feberová (ČSSD).

Správa sportovních a rekreačních zařízení Havířov převzala fotbalový areál v listopadu 2008. Postupně se opravuje tak, aby byl plně provozuschopný a mohly se na něm konat fotbalové zápasy i tréninky havířovských fotbalistů. Sportovci nyní mají k dispozici šatny, sprchy i sociální zařízení.

"Máme dvě travnatá hřiště se zabudovanou umělou závlahou. Součástí areálu je i tréninkové hřiště s umělým povrchem, které má ve správě fotbalový klub. Správa sportovních a rekreačních zařízení spravuje již obě dvě tribuny," uvedl vedoucí provozu Městského fotbalového stadionu Miroslav Polak. Suterén druhé tribuny slouží jako zkušebna pro hudební skupiny. V objektu je i herna stolního tenisu pro veřejnost a nad ní ubytování pro sportovce, dodal.

Dybová připomněla, že kromě fotbalistů se na kvalitnější zázemí mohou těšit i hokejisté. Město ještě letos plánuje rekonstrukci šaten zimního stadionu u autobusového nádraží. "Součástí stavebních prací budou nové rozvody vody, kanalizace, elektroinstalací, vzduchotechniky a ústředního topení," uvedla mluvčí.

Oprava podle rozdělena do dvou částí. Zvlášť se bude opravovat jihozápadní část šaten, kde vznikne nová šatna pro veřejnost, šatna pro krasobruslaře, ošetřovna, technická místnost a chodba pro příjezd rolby. V jihovýchodní části šaten pak bude vybudováno zázemí pro mládežnický hokej a šatny hostů. Město očekává, že renovace bude stát 15 milionů korun, začít by mohla v květnu.
0 komentářů
přidat komentář