V Chebu začal sloužit cestujícím nový dopravní terminál

Vložil
ČTK
10.12.2012 22:45
Cheb

Vizualizace: Sdružení Terminál
Cheb - Nový dopravní terminál začal dnes naplno sloužit cestujícím v Chebu. Terminál za 110 milionů korun umožní pohodlný přístup z vlakového nádraží k meziměstským autobusům a MHD. V Karlovarském kraji jde už o třetí dopravní terminál, který kraj postavil.

    Na stavbu získal kraj dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad. "Akci předfinancoval Karlovarský kraj, město Cheb přispělo devíti miliony korun. Po terminálu v Sokolově a v Mariánských Lázních jde o třetí dopravní uzel v regionu, kde budou cestující moci volit mezi dostupnými druhy veřejné dopravy na jednom místě, čímž ušetří čas a vyhnou se problémům s přesuny po městě," uvedl hejtman Josef Novotný. Jak ale podotknul, proplacení dotace musí počkat na obnovení dotačního programu, který je kvůli chybám v projektech nyní pozastaven.
    Podle místostarosty Chebu Tomáše Lindy (ODS) je to pro cestující skokové zlepšení služeb. Terminál se také díky unikátní konstrukci ve tvaru šestiúhelníku, podél kterého jsou autobusová stání, stal navíc jednou z nových architektonických dominant města.
    V centrální budově najdou lidé infocentrum, úschovnu, občerstvení, ale své místo zde bude mít i provozní zázemí pro řidiče a dispečery. Parková úprava stávající vzrostlé zeleně, doplněná novou výsadbou, bude v příštích letech tvořit hlukovou a prachovou clonu vůči okolní zástavbě. Současně se stavbou terminálu došlo k rekonstrukci Žižkovy ulice, včetně křižovatky s Dukelskou ulicí.
    Dopravní terminál Cheb je od 9. prosince ve zkušebním provozu. Trojici terminálů v Sokolově, Mariánských Lázních a v Chebu by měl v budoucnu doplnit i podobný projekt v Karlových Varech.
0 komentářů
přidat komentář

Související články