V Českých Budějovicích se po rekonstrukci otevřel bazén

Vložil
ČTK
02.11.2017 07:40
České Budějovice - Po pětiměsíční rekonstrukci se dnes pro veřejnost otevřel českobudějovický krytý bazén. Projekt, který stál zhruba 11 milionů korun, zahrnoval výměnu dlažby nebo výstavbu vířivky pro tři desítky lidí. Právě vířivku si však ještě veřejnost vyzkoušet nemůže, dokončena má být v listopadu. Pro České Budějovice končí téměř dvouměsíční období, kdy město téměř se 100.000 obyvateli nemělo k dispozici bazén. Letní plovárna ukončila provoz v úvodu září.


"Chápu, že toto bylo výrazné omezení provozu. Je však třeba připomenout, že poslední rozsáhlá rekonstrukce probíhala před téměř 20 lety a trvala tehdy více než dva roky. To znamená, že po dobu takřka tří let nebyl krytý bazén k dispozici," řekl ČTK ředitel Sportovního zařízení města České Budějovice Tomáš Novák.

Krytá plovárna byla rekonstruována ve dvou etapách. První část, která se týkala mimo jiné izolace bazénu, se uskutečnila loni v létě a zastavila provoz areálu rovněž na pět měsíců. "Jsou dvě cesty, jak se ke správě nemovitosti postavit. Naší snahou je jít cestou průběžných oprav a nedopustit, aby musel být bazén opět uzavřen na dobu v řádech let," řekl Novák.

Českobudějovický krytý stadion navštíví za rok přibližně 250.000 lidí. Ministerstvo kultury objekt letos prohlásilo za kulturní památku. Výjimečnost haly spočívá v její technicky náročné konstrukci zavěšené lanové střechy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články