V centru Plzně vznikne 50 nových bytů, zájem o ně je velký

Zdroj
Václav Prokš
Vložil
ČTK
28.06.2012 20:10
Plzeň

Plzeň - Téměř 50 nových bytů vznikne do června 2014 v novém domě v Plzni, který zaplní proluku na nároží ulic Divadelní a Kovářská. Po několika letech vyroste v centru Plzně nekomerční projekt s byty do velikosti 4+1, které doplní 64 garážových stání, řekl ČTK František Drs z realitní kanceláře Century 21 Respekt, která byty prodává. Ceny jsou od 30.000 korun za metr čtvereční, ve "věži" s výhledem na centrum města budou nad 40.000 Kč/m².
      "Nabídka nových bytů v centru stále není dostatečně atraktivní. Je poptávka po něčem výjimečném. Tento projekt je více o soukromí a klidu, nebude tam obchodní prostor," uvedla ředitelka realitní kanceláře Daniela Černá. Podle ní už je zarezervována pětina bytů.
      Investorem stavby za více než 100 milionů korun je česká projektová firma Terra Estates, dceřiná firma chebské developerské skupiny Steel Efect a.s. "Akvizice nebyla administrativně ani strategicky jednoduchá. Dlouho trvala také příprava. Dnes se fyzicky zahájila výstavba," řekl manažer Oldřich Růžička. Do konce roku podle něj platí, že klient může zaplatit desetinu ceny a zbytek po předání bytu.
      V posledních dvou letech podle Černé zájem lidí o nové bydlení v Plzni roste. Byty často shánějí lidé, kteří dlouhodobě pracovali v cizině nebo v Praze a do Plzně se vracejí. Často tak jde o bohatší klientelu, dodala.
      "Jsme rádi, že proluka v Divadelní ulici bude konečně využita. Pro výstavbu nových bytů je to výborná lokalita. V těsné blízkosti jsou historické budovy jako Divadlo J. K. Tyla nebo synagoga, zároveň jsou v dosahu veškeré služby, úřady, kulturní instituce, nákupní centrum, parky i spoje MHD," řekl starosta třetího plzeňského obvodu Jiří Strobach (ODS), který vítá, že v centru přibývá parkovacích míst.
      "Kompozičně je objekt navržen jako dvouúrovňový, nižší čtyřpatrová část výškově koresponduje se současnou zástavbou, vyšší sedmipatrová bude tuto zástavbu převyšovat a nabízet i atraktivní výhled nad okolní střechy domů a na město," dodal Drs.
0 komentářů
přidat komentář