V centru Plzně vyrůstá administrativní centrum za 500 milionů

Zdroj
Václav Prokš
Vložil
ČTK
28.11.2006 20:40
Plzeň

Plzeň - V centru Plzně, v areálu bývalé tiskárny Typos, vyroste do dubna příštího roku administrativně-obchodní centrum za půl miliardy korun. Investorem střediska Avalon Business Centrum s plochou 22.000 metrů čtverečních je česká finanční skupina Expandia. Při dnešním dokončení hrubé stavby to ČTK řekla Petra Caineová z pražské firmy The Acred Group, která je developerem a spoluinvestorem stavby.

    Kancelářské prostory, po nichž je stále v Plzni velká poptávka, tvoří téměř 11.000 m² plochy centra. Nájem bude činit deset eur (přes 280 Kč) za metr čtvereční za měsíc, což je o 40 až 50 procent méně než v Praze. Přitom ruzyňské letiště je z Plzně po dálnici D5 dostupné za 45 minut. "Kanceláře jsou obsazené ze 60 procent, zbytek smluv uzavřeme do tří až šesti měsíců po otevření," řekla Cainová. Maloobchody jsou pronajaté téměř všechny.
    Podle Tomáše Fencla z realitní kanceláře Colliers, která zajišťuje pronájem ploch, je v Plzni i v celém regionu velký rozvojový potenciál. Petr Kouřil z Acredu uvedl, že investor ani developer se nebojí konkurence připravovaných staveb tří kongresových hotelů v Plzni. Do konce roku by měl být otevřen hotel Primavera u výjezdu na jihoplzeňský Nepomuk a příští rok v květnu hotel Diplomat v centru, který nabídne 4300 m² komerčních ploch. Do dvou až tří let by měl stát naproti Plzeňskému Prazdroji hotel UBX s  kancelářemi, konferenčním centrem a budovou s apartmány a obchody.
    Avalon bude mít kanceláře s plochou od 240 do 1200 m². Na místě vzniknou prodejny s plochou 2300 m2, dále wellness, bowling a restaurace s kavárnou. Komplex bude složen ze šesti propojených budov, mezi nimiž bude 185 parkovacích míst.
    Základem nové etapy podpory ekonomického rozvoje Plzně je podle primátora Pavla Rödla orientace na služby a ekonomické činnosti s vysokou přidanou hodnotou. "Koncentrace investic financovaných z rozpočtu města i  získaných externími dotačními zdroji bude zaměřena především na přípravu ploch pro služby, na budování vysoce kvalitních kanceláří, laboratoří a technologických center," uvedl. Komplex Avalon podle něj představuje pideální místo pro sídla nových společností. Výhodou je lokalita vedle historického jádra, dobrá dopravní dostupnost i dostatek kvalifikovaných pracovních sil. Avalon podle Rödla zlepší podmínky pro podnikání v Plzni.
0 komentářů
přidat komentář