V Čeladné do dvou let přibudou desítky luxusních bytů

Zdroj
Elena Mazurová
Vložil
ČTK
09.10.2008 21:55
Velká Británie

Londýn

Čeladná (Frýdecko-Místecko) - V Čeladné na Frýdecko-Místecku přibudou desítky nových bytů. Soukromý developer, který v dvoutisícové podbeskydské obci buduje novou čtvrť Farské lúky se 120 byty, tam do dvou let postaví dalších zhruba 50 luxusních bytů. Připravuje rovněž pozemky pro miliardový projekt s názvem Holiday Resort Čeladná s hotelem a akvaparkem. Ceny nových bytů v Čeladné stále rostou, zájem o bydlení je velký, řekl novinářům projektový manažer developerské firmy Conti Real Čeladná Jakub Bernady.
    "Zbouráme starou radnici a chátrající pavlačový dům z 30. let. Vznikne tam rezidence Žárovec se 49 byty, které budou dokončeny na podzim 2009," řekl Bernady. Farské lúky, které tvoří sedm apartmánových domů, se na dvouhektarovém území začaly stavět letos v červnu a dokončení se plánuje na podzim příštího roku.
    Podle Bernadyho se růst cen bytů v Čeladné pět let nezastavil. "Začínali jsme před pěti lety na 25.000 Kč za metr čtvereční a už tehdy bylo hodně hlasů, že je to nadčasová cena. Farské lúky prodáváme za cenu kolem 40.000 Kč bez daně. Zájem je nad očekávání velký, ještě není hotova hrubá stavba a polovina apartmánů již zná své majitele," uvedl Bernady s tím, že cena bytu v  rezidenci Žárovec už bude 45.000 Kč za m² bez daně, takže největší byt tam vyjde až přibližně na šest milionů korun.
    Hypoteční krize v USA by se podle něj luxusního bydlení neměla dotknout. "Myslíme si, že ty ceny tady porostou dále. Možná ne tak rychle, jak rostly v uplynulých pěti letech. Faktem je, že naši klienti na Čeladné kupují i více než jeden apartmán," uvedl.
    Zatím největším projektem developera bude stavba Holiday Resort Čeladná za miliardu korun. Plánuje se v sousedství Farských lúk na zhruba tříhektarovém území, které firma koupila od radnice. Na ploše má vyrůst hotel s apartmány a zázemím, obchody a akvapark. "Jsme ve fázi, kdy dokončujeme architektonické studie a měli bychom se pustit do stavby v roce 2010. Podmínky budeme fakticky zasmluvňovat témže roce," dodal Bernady. Conti Real Čeladná investuje společně se skupinou soukromých investorů z Holandska.
0 komentářů
přidat komentář

Související články