V Č. Budějovicích zahájilo zkušební provoz nové hokejové centrum

České Budějovice - Nový zimní stadion v Českých Budějovicích dnes zahájil zkušební provoz. Projekt bývalého hokejového reprezentanta Jaroslava Pouzara má sloužit hlavně mládeži. V hale, jejíž výstavba stála zhruba 150 milionů korun, dnes také poprvé trénovali žáci nově vzniklého českobudějovického mládežnického klubu Lvi.
    
"Chceme se věnovat jen mládeži. Soutěže mužů náš klub hrát nebude," uvedl šedesátiletý Pouzar. Na dnešním prvním tréninku se sešly asi čtyři desítky dětí narozených v roce 2006 a mladších.
     Areál stadionu vyrostl v blízkosti českobudějovického sídliště Máj a nachází se na ploše zhruba 4500 metrů čtverečních. Hokejové centrum stojí na pozemku bývalých kasáren. V objektu bude vedle kluziště například i  restaurace, která ale není ještě hotova. "Kromě toho počítáme i s tělocvičnou a ubytovacím zařízením," uvedl manažer projektu Václav Švec.
     Kompletní stavba by měla být slavnostně otevřena 23. ledna 2013. Přesně rok poté, co Pouzar poklepával na základní kámen.
Projekt loni žádal o podporu z  fondů Evropské unie, ale neuspěl. Proto vedení projektu hledalo alternativní cestu pro financování. Pouzar uvedl, že stavba se financuje částečně z vlastních zdrojů, dále z úvěru a s podporou od jiných subjektů.
     Pouzar, který v  NHL vyhrál s Edmontonem Oilers na přelomu 80. a 90. let minulého století třikrát Stanley Cup, počítá s tím, že českobudějovičtí Lvi postupně obsadí týmy ve všech mládežnických kategoriích. "Chceme tady vychovávat hráče nejen pro hokej, ale jde nám zároveň o to, aby z nich vyrostli slušní lidé," uvedl Pouzar.
0 komentářů
přidat komentář

Související články