V Brně-Židenicích vznikne kavárna s dětským hřištěm i U rampa

Vložil
ČTK
08.01.2018 11:00


Brno - Kavárna s dětským hřištěm i U rampa s pumptrackovou dráhou vznikne v městské části Brno-Židenice v areálu nazvaném Bzzzukot. Stát to bude přes šest milionů korun, řekl dnes novinářům místostarosta Petr Kunc (TOP 09). Hotovo by mělo být v létě. Nyní je v areálu skatepark, lezecká stěna nebo parkurové hřiště.


Kavárna s dětským hřištěm vznikne díky Radkovi Hlaváčkovi, který s projektem uspěl v programu participativního brněnského rozpočtu. Město participativním rozpočtem umožnilo lidem zapojit se do rozhodování o investicích a získat na navržené projekty celkem 20 milionů korun. Právě kavárna s dětským hřištěm v Židenicích uspěla a dostala na uskutečnění 1,8 milionu korun.

Městská část získala z magistrátu dalších 3,1 milionu korun a k tomu dá 1,5 milionu korun. Za peníze budou veřejné toalety i technické zázemí pro areál, ale také U rampa ve skateparku, osvětlení a pumptracková dráha, na které lidé na kole jezdí z kopce do kopce, nemusí při tom šlapat a naučí se rovnováze. "Toalety budou rozdělené pro muže, ženy a imobilní občany," doplnil Kunc.

Kolem kavárny a zázemí bude zpevněná zastřešená plocha, kterou bude možné využít k pořádání kulturních akcí. "O dětském hřišti zatím jednáme. Neměla by tam být klasická skluzavka a pískoviště, ale mělo by být něčím zajímavé. Zvažujeme třeba lanovou konstrukci nebo trampolínu," dodal Kunc.
0 komentářů
přidat komentář