V Brně vznikne do dvou let moderní justiční palác

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
20.06.2006 19:15
Brno

Brno - Do dvou let by měl v Brně vzniknout moderní justiční palác za asi 1,5 miliardy korun, který se stane sídlem brněnského městského soudu, Okresního soudu Brno-venkov a státního zastupitelství. Komplex tvořený dvěma budovami bude stát na břehu řeky Svratky v Heršpické ulici. Dnes byl položen základní kámen stavby. Současný historický justiční palác v Rooseveltově ulici bude sídlem Krajského soudu Brno.

    "Investici do tohoto projektu potřebujeme dlouhá léta," řekl ČTK předseda krajského soudu Jaromír Pořízek. Připomněl, že krajský, městský i okresní soud sídlí ve stísněných podmínkách.
    Současný justiční palác má malou kapacitu. Některá oddělení soudů sídlí v centru města v drahých pronajatých prostorách. Problémy jsou s nedostatkem soudních síní, což se pak může projevit v nepřiměřené délce některých soudních řízení.
    Problémy by měl vyřešit moderní justiční palác. Jeho strana obrácená k centru města bude skleněná a měl by se v ní zrcadlit hrad Špilberk. Na břehu Svratky vznikne klidová zóna, kterou budou moci Brňané využívat také k  procházkám.
    "V osmipodlažní budově vznikne 60 soudních síní a 42 poradních místností," uvedl předseda. Doplnil, že pro veřejnost vznikne parkoviště pro sto aut. Nový objekt by měl být otevřen v době, kdy bude starý justiční palác slavit 100 let od svého vzniku.
0 komentářů
přidat komentář

Související články