V Brně v ulici Pod Hády bude místo továrny bydlení pro 1100 lidí

Zdroj
Zdeněk Meitner
Vložil
ČTK
11.01.2017 13:50
Brno - Developerská společnost Trikaya se po několika letech vrátila k projektu obytného souboru v brněnské ulici Pod Hády. Na místě nedokončené továrny Ergon má vzniknout zástavba rodinných řadových domů, bytových domů a viladomů pro zhruba 1100 lidí. Firma nyní požádala o posouzení vlivů na životní prostředí, vyplývá z dokumentu na portálu EIA.


Jde o poměrně izolovanou lokalitu, zhruba kilometr vzdálenou od Jedovnické ulice, kde se v 80. letech začala stavět továrna na výrobu protetických pomůcek. Se zahájením výroby se počítalo brzy po roce 1989, konec RVHP však znamenal, že téměř hotová továrna nikdy nevyráběla. Od té doby chátrá a Trikaya ji půjčovala například hasičům a záchranářům ke cvičení.

Na ploše o velikosti sedmi hektarů plánuje stavbu 12 řadových rodinných domů a dalších bytových domů zhruba se 430 byty. "V centru komplexu bude náměstí, které bude určené pro pěší. V přízemí domů budou komerční plochy," píše se v dokumentu. Garáže budou v maximální možné míře pod zemí.

Počítá se také s tím, že autobus bude jezdit z Jedovnické na smyčku, která vznikla původně pro obsluhu továrny. "Uprostřed velké smyčky se počítá se stavbou sportovního a dětského hřiště," píše se v dokumentu.

Před začátkem stavby čeká bývalou továrnu demolice, okolí je zarostlé náletovými dřevinami a plevelem. Území by se podle informací na webu developera mohlo začít připravovat už letos a příští rok chce začít se stavbou. Má se stavět po etapách a mělo by to trvat zhruba pět let.

Trikaya postupně proměňuje v místo pro bydlení i další brownfield blízko centra v ulici U Červeného mlýna. Ač si developeři stěžují, že není v Brně kde stavět, aktuálně je krátce před zahájením stavby zhruba 500 bytů v areálu bývalé továrny Kras u Mendlova náměstí. Po etapách vzniká soubor rodinných a bytových domů u Obřanské ulice, stále pokračuje velká výstavba u ulice Kociánka, kde se staví desítky bytových a rodinných domů. Jiný developer chystá stavbu 650 bytů v Chrlicích. Letos se také očekává dokončení 64 bytů v Juliánově a po etapách se dostavuje velký developerský projekt nazvaný Zelené město ve Slatině. Stavba 500 bytů se očekává na Kamenném vrchu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články