V Brně sešlo z prodeje paláce Jalta, zájemci nesložili zálohu

Zdroj
Lenka Horáková
Vložil
ČTK
29.09.2015 18:55
Brno

Brno - V Brně se znovu odkládá záměr prodeje zchátralého paláce Jalta na Dominikánském náměstí vedle Nové radnice. Přestože se v první polovině letošního roku přihlásili tři zájemci, ani jeden z nich nesložil zálohu, která měla být spouštěcím mechanismem k prodeji. Novinářům to dnes řekl primátor Petr Vokřál (ANO). Záloha se měla pohybovat okolo pěti procent z kupní ceny 100 milionů korun, tedy kolem pěti milionů.

    Město proto nejspíš vyhlásí architektonickou soutěž na využití budovy a bude hledat strategického partnera, se kterým by ji opravilo. Odhadované náklady na opravu jsou okolo čtvrt miliardy korun.
    Město se v minulosti snažilo budovu prodat už několikrát, ale vždy neúspěšně. Radnice Jaltu vyměnila na přelomu let 2005 a 2006 za jiné lukrativní budovy a pozemky. Původně ji měla opravit a přestěhovat do ní některé své úředníky, ale to se nestalo kvůli špatnému stavu Jalty. Objekt je skoro deset let prázdný a chátrá.
    "Nikdo z firem, které nám avizovaly zájem, nám nedal konkrétní nabídku a finanční garanci. Proto stojíme před rozhodnutím jak pokračovat. S největší pravděpodobností se ale vrátíme k architektonické soutěži, která by nám měla napovědět, jak máme s tímto majetkem naložit," uvedl Vokřál.
    Právě on letos v dubnu informoval o tom, že město oslovily některé firmy se zájmem o koupi Jalty. Jednu z nabídek hodnotil primátor jako velmi seriózní, ale ani ta nakonec nevyšla. Už v první půli roku však Vokřál tvrdil, že pokud se obchod neuskuteční, bude město hledat strategického partnera pro oživení paláce.
0 komentářů
přidat komentář

Související články