V Brně budou místo Škrobáren kanceláře a sklady za tři miliardy

Zdroj
Lukáš Sapík
Vložil
ČTK
02.02.2007 20:40
Brno

Brno - Patnáctihektarový pozemek brněnských Škrobáren poblíž centra města se postupně mění na podnikatelský areál se sklady, kancelářemi a halami pro lehkou výrobu. Komplex CTZone Brno staví za téměř tři miliardy korun developerská firma CTP Invest, řekla ČTK zástupkyně společnosti Radka Nekvasilová. Brno je prvním místem, kde CTP podobný komplex staví, následovat má Plzeň a Ostrava.

    CTP Invest začal se stavebními pracemi koncem loňského roku. Pozemek chce revitalizovat, opravit některé stávající objekty a postavit další. "Důležitou součástí projektu je tok Ponávka a zeleň, kde chceme vytvořit příjemné prostředí pro pracující i návštěvníky," doplnila Nekvasilová.
    Na části pozemku vyrostou takzvané CTBoxy, letos jich bude 24. Objekt s  plochou 450 metrů čtverečních kombinuje kanceláře, sklady a sociální zařízení podle potřeb konkrétního klienta. Developer je chce nabízet hlavně místním firmám. Celkem bude v CTZone k pronájmu 17.000 metrů čtverečních kanceláří, skladů a výrobních prostor.
    Firma se spoléhá hlavně na dobrou polohu areálu. Nedaleko je autobusové nádraží Zvonařka i pozemek, kde se plánuje nové vlakové nádraží. Na jih od centra v poslední sobě vznikla například obchodní galerie Vaňkovka, územní plán tam počítá s další výstavbou. Daleko to není ani k  dálničnímu přivaděči.
    CTP už v Brně od roku 1999 investoval skoro devět miliard Kč. Staví třeba administrativní centrum Spielberk Office, vybudoval také průmyslovou zónu v Modřicích u Brna nebo část průmyslové zóny Černovická terasa. Nyní má na starost také rozjezd zóny v nedalekých Šlapanicích.
0 komentářů
přidat komentář