V Berouně v září otevřou novou mateřskou školu pro 88 dětí

Vložil
ČTK
17.08.2010 18:30
Beroun

Beroun - V Berouně v září otevřou novou mateřskou školu pro 88 dětí, která vznikla přestavbou bývalých jeslí v Preislerově ulici. Školka měla mít původně kapacitu 80 míst, díky rozšíření sociálního zařízení se ji ale podařilo navýšit. Celkové náklady na vybudování školky činily 26 milionů korun, z toho dva miliony zaplatilo město a zbytek pokryla dotace z evropských fondů, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Pavla Švédová.

    Kvůli rozšíření kapacity vzrostly náklady na rekonstrukci přibližně o 150.000 korun. "Jsem rád, že se nám podařilo počet přijímaných dětí zvýšit, a mohli jsme tak vyjít vstříc těm rodičům, které jsme nemohli se žádostí o přijetí dítěte zprvu uspokojit," uvedl starosta Tomáš Havel (ODS). Školka začne fungovat 1. září, děti a jejich rodiče si ji mohou prohlédnout 31. srpna při dni otevřených dveří.
    Kapacita berounských mateřských škol je v současnosti zcela naplněna. Do sedmi berounských mateřinek bylo letos přijato celkem 278 dětí, což je o 104 více než loni. Kapacita předškolních zařízení v Berouně vzrostla na 670 míst. Přesto je ale nutné ji kvůli vzrůstajícímu počtu dětí dále zvyšovat. Havel vidí řešení ve výstavbě montovaných či modulárních systémů školek, které jsou ekonomicky úspornější.
0 komentářů
přidat komentář