V areálu Ponávka v Brně staví firma CTP byty

Vložil
ČTK
19.01.2017 20:40
Brno - Nizozemská developerská skupina CTP začala s výstavbou studentského bydlení v brněnském areálu Ponávka. Vznikne tam více než 150 pokojů, které poslouží studentům nebo například obchodním klientům firem, které v areálu sídlí. Stavba by měla být dokončená letos v srpnu, v září se pak mohou stěhovat první nájemníci. ČTK to sdělil obchodní zástupce firmy pro jižní Moravu Jiří Kostečka.


Podle Kostečky jde o multifunkční ubytování. "Byty jsou určeny pro jakéhokoli studenta, i ze zahraničí, který chce mít hezčí typ ubytování. Můžou to však být i zaměstnanecké nebo manažerské byty," řekl Kostečka. Cena pronájmu jednotlivých bytů by se měla podle něj pohybovat přibližně o 15 procent výše, než jsou tržní nájmy v Brně, a to právě kvůli kvalitě bydlení. Cena nájemného se například v části Brno-střed pohybuje zhruba od 70 korun za metr čtvereční do 96 korun.

Celková investice výstavby se pohybuje kolem 150 milionů korun. Projekt studentského bydlení v Brně je první svého druhu, který skupina vlastní. Sama bude zajišťovat také pronájem bytů. Nyní pracuje na jejich vizualizacích.

Společnost CTP koupila areál Ponávka v roce 2006 a od následujícího roku začala s demolicí většiny zchátralých hal. Nyní je v areálu řada multifunkčních budov, které využívají například e-shopy. Do roku 2018 tam CTP chce postavit dvě administrativní budovy a parkovací dům s kapacitou až 600 aut. Sloužit by však měl pouze firmám v areálu.

Skupina CTP nyní také pracuje na Vlněna Office Parku v areálu bývalé textilní továrny Vlněna, kde připravuje na ploše až 100.000 metrů čtverečních výstavbu administrativních budov.

CTP je nizozemská developerská skupina, která provozuje síť logistických a průmyslových parků v evropských zemích. V Brně vlastní například CTPark na Černovické terase nebo Spielberk Office Centre při Heršpické ulici.
0 komentářů
přidat komentář